13.10.2017 by Rudolf Hasák

Češi letos utratí za hračky k Vánocům až přes tři miliardy korun

dárky, vánoce, češi, česko, dárky pro děti, dárky pro dospělé

Děti se letos mohou těšit na Vánoce, neboť letos budou opravdu bohaté. Ekonomice se daří, průměrný plat Čechů se zvýšil a podle průzkumu společnosti Wormelen group, která vlastní velkoobchod a řetězce s hračkami Bambule či Sparkys, utratí Češi letos za dárky přes 3 miliardy korun.

Je zajímavé, že Češi více utratí za dárky pro děti, než pro dospělé. Pravděpodobně chtějí svým potomkům dopřát krásné dětství, na které by vzpomínali po celý život.

Vzhledem k tomu, že meziročně se vánoční tržby zvedají o sto až dvě stě milionů, je reálné, že letos poprvé třímiliardovou hranici pokoří.

"Vedle příznivé ekonomické situace jde nárůst očekávat i proto, že se do dětského zájmu dostávají sofistikované interaktivní hračky často propojené s elektronickým zařízením (například s mobilní aplikací) a rodiče na tuto skutečnost budou reagovat. Takové hračky jsou samozřejmě finančně nákladnější," vysvětluje Jana Krčková, marketingová šéfka Wormelen group.

Interaktivní elektronické hračky, které budou tahákem letošních Vánoc, budou rodiče balit podle průzkumu hlavně školákům, a to i kvůli tomu, aby nebyli pozadu za svými vrstevníky, mezi nimiž jsou elektronické novinky populární.

Výdaje za hračky v posledních letech stále rostou, výjimkou byl jen rok 2012, kdy každý Čech v průměru nakoupil hračky za 600 korun, což bylo o 13 korun méně než o rok dříve.


Zdroj: https://byznys.ihned.czKomentáře