24.11.2016 by Rudolf Hasák

Čistota půl života

bazény, vysavač do bazénu, albixon, údržba, čistit

Jestli nám náš bazén celou sezónu sloužil k naší radosti a k užitku, zaslouží si přesně takovou péči, aby vytrvale ve svých službách pokračoval ještě spoustu let. Snaha o jeho čistotu k našim milým povinnostem nesporně patří a pokus o ulehčení práce není vůbec žádný hřích!

Udržet naše bazény v čistotě nemusí být žádná dřina, když jsme chytří a použijeme i chytrou techniku. Fóliové i keramické stěny vyžadují své a péče o ně se vyplatí. Obzvlášť pak bazény z materiálu ALBISTONE, jež je revolučním typem ověřeným řadou laboratorních zkoušek. Díky svým vlastnostem slibuje vysokou životnost, stálobarevnost a vysokou odolnost proti chemikáliím.

Kam ruka nedosáhne
Co tedy podniknout, abychom přes zimu bazén nechali čistý a připravený na další radovánky? Mezi oblíbená příslušenství rozhodně patří vysavač do bazénu a v Albixonu rozhodně najdete minimálně deset typů. Je nezbytnou pomůckou při čištění dna a existují buď ruční, poloautomatické či automatické vysavače – záleží na velikosti a typu bazénu.

Kompletní nabídku včetně příslušenství si můžeme prostudovat na webu společnosti Albixon a.s., ať už potřebujeme filtrační pytle či různé plastové součástky – tento servis je samozřejmostí. Široký výběr je tu i v oblasti teleskopických tyčí, držáků a kartáčů, aby vaše úsilí ubralo co nejméně energie a výsledek byl bezkonkurenční.

Tradice a jistota
Pečlivé vyčištění bazénu zjednodušuje další údržbu vody. Pokud bazén před zazimováním vyčistíte, ošetřili vodu a dobře jej zakryli, stačí pak jen ošetřit stěny pod úrovní hladiny a dopustit vodu do plného stavu. Oproti tomu tzv. „zazimování narychlo“ představuje následné složitější odstraňování veškerých nečistot a to včetně vodního kamene.

Proto se vyplatí udělat si čas a věnovat na podzim pozornost všemu, co je důležité. To abychom věděli, že na nás čeká čisté probuzení do další plavecké a koupací sezóny. Obrovskou výhodou je tudíž praktické zastřešení, kterých v nabídce Albixonu naleznete víc, než možná tušíte. Pečujte zodpovědně a s láskou – snaha se vám vrátí.

Komentáře