Zdroj: Youtube.com @ The Golden Phoenix
07.03.2015 by Rudolf Hasák

Otřesné! Zápasy psů v Číně jsou legální, nemá kdo zakročit

týrání, zvířata, psi

Světem otřásli záběry z Číny, které zobrazují boj psů na život a na smrt! Lidé protestují proti nebohým zvířatům. V Číně se to ale nijak neřeší a tak nezbývá nic jiného než doufat.

Život ze psa závisí na jeho váze, čím silnější a hbitější, tím šanci na přežití má. Bezcitní asiaté jen přihlížejí, pokřikují a vsázejí se, kdo vydrží déle. Jakákoli idea jak zakročit je však v nedohlednu.

Tyto snímky byly pořízeny v severní části země aktivisty v boji proti zvířecím právům Číny. Ty po změně zákona pořízené video a fotografie posílali orgánům, zabývající se ochranou psů.

Psí zápasy byly dostupné pro každého, který přišel se psem. Vítěz boje byl odměněn porcelánovým hrnkem a krabičkou cigaret! To vše za jeden život...

Jeden z pořadatelů, 45-letý Shi Pan řekl mediím, že od té doby, co to s jejich vesnicí šlo z kopce a nic se díky chudé venkovské oblasti nedělo, museli místní obyvatelé zakročit a vymyslet levnou vlastní zábavu.


Podobné soutěže se životy psů, kohoutů a jiného dobytka se pořádají v Číně v každém větším městě. Důvod? Zábava a turisté.

Policie na hlášení nereaguje. Pouze konstatuje, že událost neporušila žádné zákony! Podle deníku informoverload.com většina soutěžících vlastně ani psa nevlastní, je pro ně jednoduší odchytit nějakého toulavého na ulici... kterými se čínské ulice hemží.

Čína nemá žádné zákony o týrání zvířat a každý kdo zraní psa nebo jiné zvíře může být zadržen pouze za škody na majetku v případě, že zvíře patří někomu jinému.

Dogfighting je v rozporu se zákonem, ale pouze tehdy, pokud se jedná o sázky. Jednoduché je nechat zvířata bojovat pouze pro zábavu a to přichází do šedé zóny, ve které je těžké na někoho hodit obvinění.
Čínský aktivista Chung Lu řekl, že "akce, jako je např tato, jsou přesně důvod, proč potřebujeme zákon o týrání zvířat v zemi, protože lidé s potom k živé bytosti chovají stejně jako k panence barbie.

Doufáme že se to brzy změní, třeba tento vysilující článek budou sdílet lidé na Facebook, díky ním se pak dostane problematika s týráním zvířat na veřejnost.

zdroj: Youtube.com @ The Golden Phoenix,

Komentáře