10 epických cest, které do konce života musíte navštívit

Rádi cestujete a milujete dobrodružství? Pokud si vedete seznam věcí, které chcete udělat či podniknout do konce svého života, rozhodně doporučujeme se podívat na těchto 10 míst, které by stáli za navštívit.


Železnice Maeklong v Thajsku


Hodně lidí a mnoho jídla! Na první pohled to vypadá jako další asijská tržnice. Že zdání klame zjistíte, jakmile se všimnete kolejnice a přijíždějícího vlaku, který přes trh projíždí několikrát denně.

Trhy jsou doslova kolem železniční trati. Tento vlak je jedním z nejpomalejších v Thajsku s rychlostí 30 km / h. Když se vlak přibližuje, v ulici vládne chaos a panika a veškeré obchody musejí jít stranou!


Mezinárodní letiště princezny Juliany


Pokud je něco, co byste měli zažít během svého života než zemřete, tak určitě přistání letadla na Mezinárodní letišti princezny Juliany.Průměrné dopravní letadlo potřebuje přibližně 2400 metrů na bezpečné přistání.

Toto výstřední letiště na ostrově Svatého Martina měří necelých 2270 metrů a má přistávací dráhu hned vedle pláže. Přesto na tomto letišti přistávají i některé "největší" letadla, jako jsou A340 a A747.

Není divu, že je pláž vyhledávána turisty, fotografy a lidmi, kteří se chtějí podívat na jedinečné místa na planetě.


Burma Railway - Thajsko


Říká se jí Železnice smrti a své jméno si vysloužila kvůli počtu obětem, které si výstavba vyžádala. Zemřelo zde až 90000 dělníků a více než 12 000 zajatců. Železnice v Barmě se nachází v Thajsku v provincii Kanchanaburi.

Tratě, které byly postaveny před japonskou vládou během druhé světové války a procházejí přes husté lesy a strmé hory.Letiště Gisborne - Nový Zéland


Ojedinělé letiště na světě! Svým způsobem jediné v tom, že je to zřejmě jediné letiště na světě, jehož přistávací dráhu křižuje železniční trať.

Ne jenomže celý den na letišti přistávají letadla, ale také přejíždějí přes runaway vlaky. Řídící věž a železniční společnost jsou celý den v neustálém kontaktu, aby se zabránilo jakýmkoli případným nehodám.


Tunel Guoliang - Čína


Pokud máte klaustrofobii nebo nějakou tunelofobii a ztratit se sám v tunelu je pro vás nepředstavitelná představa, tak vám nedoporučujeme tunel v Huixian, Xinxiang, provincii Henan.

V 70-tých letech postavilo 13 místních vesničanů tuto horskou cestu, která je vysoká 4,8 metru a široká 3,9 metru.

Místní jí říkají "Cesta, která netoleruje žádnou chybu". Zároveň je to jedna z nejnebezpečnějších cest na světě. Pokud se máte alespoň trochu rádi, rozhodně nedoporučujeme.


Letiště Juancho E. Yrausquin na ostrově Saba


Tohle letiště je vyhlášeno za jedno z nejnebezpečnějších letišť na světě. S délkou pouhých 400 metrů má letiště jednu z nejkratších drah na přistání. 

Letiště se nachází 45 km jižně od ostrova Sint Maarten, který je součástí země Nizozemského království. Stačí jedna chyba a jde o holý život.


Tren a las Nubes (Vlak do nebes), Argentina


Jedna z nejnebezpečnějších železniční traťí! Tato na první pohled smrt-nosející železniční trať spojuje argentinský severozápad s chilskou hranicí prochází pohořím Andová.

Vlak prochází přes východní Salta-Antofagasta a je součástí železniční společnosti Belgrano. Nadmořská výška 4220 metrů nad mořem této železnici zajišťuje 5. místo v žebříčku nejvýše položených železnic na světě.


Chennai-Rameshwar Railways, Indie


Pomalu to začíná vypadat, že cestovat vlakem nebude nejbezpečnějším řešením! Důkazem je tato železnice, která spojuje Ostrov Rameshwar s pevninou jižní Indie.

Most je starý 103 let a patří do seznamu světového dědictví UNESCO. Jeho délka je  2065 metrů a konzoly má umístěné těsně nad mořem.

Cestující mají proto při průjezdu přes most pocit, že vlak "pluje" po moři... doporučujeme alespoň jednou za život :)


Cesta mezi Kábulem a Jalalabad


Nejnebezpečnější cesta světa? Úzké silnice a neohleduplní řidiči z Kábulu mluví za vše! Cesta proniká do území Talibanu a zároveň se nachází uprostřed ničeho.

65 nekonečných kilometrů procházející se mezi skalnatými horami, kde se nenacházejí téměř žádný obyvatelé.


Bangladéšská železnice


Celosvětově známé a vyhlášené železnice! Na první pohled se všimnete davů občanů a střešní jízdy, která na běžném pořádku v Bangladéši.

Bangladéš je jednou z nejhustěji obydlených zemí na světě, ale železniční síť není až tak rozsáhlá. A když už chcete dojet do práce... musíte se sakra otáčet, aby na vás bylo místo ve vybraném dopravním prostředku...loading...