11 částí z lidského těla, které postupem času zmizí

Jak jste se mohli povšimnout, člověk má nějaké části těla, které mu jsou úplně k ničemu. Evoluce jde kupředu a tak se postava člověka mění.

Člověk se vyvinul z opice, o tom není pochyb. Ochlupení už tisíce let nemáme a chodíme někteří i vzpřímeně.

Trvalo to sice značnou dobu, ale věřte nám, že některé části těla co nám zůstaly, už nepoužíváme a co potom za tisíc let? Budou ještě existovat? Vývoj jek tak nezastavíte.

Postupně nám zakrní prsty na nohou, které nepoužíváme? Kam to až povede? Vědci zjistili 11 věcí, o které by člověk měl za 500 let přijít.


1. Třetí víčko

Společný předek ptáků a savců měl membránu, která chránila oko a zametala zbytky smítek. Lidé si ve vnitřním rohu oka uchovávají jen její nepatrný pozůstatek. Třetí víčko můžete vzpozorovat například u koček, kde se objeví nejčastěji tehdy, když má kočka poraněné oko a právě toto víčko zranění chrání.

Zdroj : brightside.me


2. Kostrč

Kostrč u člověka je pozůstatek ocasu. Mnoho savců ještě má ocas, který používají pro rovnováhu a komunikaci.

Člověk nic takového ale nemá! Jediný ocas který mu zůstal má mužské pohlaví. S tím stěží jen zavrtí a vlastně má úplně jiné využítí :D

Zdroj : brightside.me


3. 13. žebro

Většina lidí se narodí jen s 12 nebo 11 žebry. Pouze 8 % dospělých má 13 žeber namísto obvyklých dvanácti. U prvních 7 párů žeber připojuje chrupavka žebra přímo k hrudní kosti – jde proto o tzv. pravá žebra.

Další 3 páry jsou chrupavkami spojeny s výše uloženými pravými žebry. Tyto 3 páry tvoří tzv. nepravá žebra. Poslední dva páry zůstávají nespojeny – jde o volná žebra, končící mezi svaly břišní stěny.

Zdroj : brightside.me

4. Slepé střevo

Mnoho notorických býložravců má větší množství slepých střev, které mají velký význam pro jejich trávení. Ve slepých střevech býložravců se vyskytují různé bakterie, které jim pomáhají trávit celulosu. Lidem v pravěku ještě slepé střevo pomáhalo trávit požité rostliny. V dnešní době je nám už naprosto nepotřebné.

Zdroj : brightside.me


5. Husí kůže

Husí kůže u zvířat má dvě funkce: na udržení tepla v těle a jako zastrašování ostatních zvířat. My ale nikoho svou kůží zastrašovat už nebudeme

Zdroj : brightside.me


6. Mužské bradavky

I muži mají bradavky, ale proč vlastně? Může za to děloha. Až do 4 týdne embryogeneze se od sebe mužská a ženská embrya v ničem neliší – teprve potom nastupuje účinek chromozomů Y a z asexuálního tvora se začne tvořit kluk nebo holka. Proces je rozhodnutý až v 8. týdnu…

Zdroj : brightside.me


7. Zuby moudrosti

Zuby moudrosti neboli osmičky pocházejí z doby, kdy jsme museli žvýkat rostliny, abychom měli dostatek kalorií potřebných k životu.

U současného člověka pozbyly svou funkci, protože měkká potrava nevyžaduje takové mechanické zpracování v dutině ústní, jako tomu bylo v daleké minulosti.

V důsledku toho došlo ke zkrácení čelistí a třetí stoličky často nemají dostatek místa k tomu, aby se prořezaly a správně zařadily do zubního oblouku.

Zuby moudrosti jsou někdy doprovázeny zdravotními problémy, včetně jejich retence, zánětu dásně a zubních cyst. Jsou nám akorát na obtíž...

Zdroj : brightside.me


8. Vnější svaly uší

Pro zvířata, jako je králík nebo pes význam mají, mohou si uši díky nim natáčet na různé strany,… Na co jsou ale nám?

Zdroj : brightside.me


9. Nosní dutiny

Nikdo skutečně neví, proč tyto dutiny lemované hlenem vůbec vlastníme.

Zdroj : brightside.me


10. Ochlupení

Dříve lidské ochlupení mělo přilákat možného partnera k rozmnožování. Podle vědců nemá v dnešní době ochlupení na lidském těle žádnou funkci.

Zdroj : brightside.me


11. Prsty na nohou

Nové studie ukazují, že se naše centrum rovnováhy stále mění směrem dovnitř. To znamená, že časem už rovnováhu nebudou vyvažovat prsty.

Zdroj : brightside.me

Zdroj: tycico.czloading...