13 světových vánočních tradicí, o kterých jste nevěděli

Mysleli jste si, že jsou Vánoce všude stejné?

Kultura, lidé, zvyky, tradice, zda historie ... To vše vytváří nezaměnitelnou atmosféru těch pravých Vánoc. Určitě se stalo i vám, že jste si jen tak v kruhu svých přátel navzájem mluvili o tom, jaké zvyky doma během svátků zachováváte.

A určitě to bylo více než zajímavé!

Zkuste se tedy nyní podívat na některé neobvyklé světové tradice, které jsou někdy plné romantiky, či nesmyslů!


Venezuela - Tento venezuelský zvyk je opravdu ojedinělý. Týden před Vánocemi se brzy ráno setkávají rodiny a přátelé, aby se zúčastnili tradiční jízdy na kolečkových bruslích.


Grónsko - Tradici, kterou mají během Štědrého dne v Grónsku, by chtěla určitě každá jedna žena na světě. Štědrý den je jediným dnem, kdy se podle tradice inuitské muži starají o své manželky.


Rakousko - V Rakousku, ale iu nás je zažité, že na sv. Barboru se odřízne větvička z třešně. Ta se dá do vázy, a pokud do Vánoc rozkvete, znamená to štěstí a naději v dobré manželství.


Mexiko - V předvečer Štědrého dne se v mexickém městě Oaxaca setkávají rodiny a vyřezávají obrázky do ředkviček. Ty pak vystavují veřejně na náměstí.


Bělorusko - Svobodné ženy v Bělorusku před sebe položí hromádku kukuřice. Pak se vypustí kohout, a ke které přijde kohout, ta se vydá!


Haiti - Na Haiti dávají děti pod vánoční stromeček boty naplněné slámou. Věří, že jim Santa do nich namísto slámy dá dárky.


Filipíny - Na štědrovečerním stole se dají najít různé dobroty, ale na Filipínách je nejoblíbenější velký kus sýra zalitý ve vosku.


Portugalsko - Další tradice, která je i u nás. U stolu se vždy nechá alespoň jedno místo volné a prostřeno. Je to místo pro mrtvých rodinných příslušníků, či jiné putující duše.


Velká Británie - Polibek pod jmelím byla kdysi záležitost pouze ve Velké Británii. Jmelí je totiž Druidský symbol plodnosti. Tento trend se však stejně dostává ik nám.


Ukrajina - Na Ukrajině si lidé na vánočním stromku ukrývají pavouka. Legenda totiž říká, že chudá vdova neměla peníze na ozdoby na stromeček, a tak jí pomohl pavouk, který vyzdobil stromeček svojí pavučinou.


Japonsko - V Japonsku to na Vánoce tedy tradičně nevypadá. Pro ně je však večera v řetězci KFC silnou tradicí. Lidé si musí rezervovat místo dopředu, jinak mají smůlu.


Švédsko - Během večeře podávají ve Švédsku rýžový pudink. V jednom se nachází mandle. Kdo ji najde, ten se do roku vydá / ožení.


Itálie - Italové to mají veselé. Všichni nosí během silvestrovské noci pestrobarevnou spodní prádlo. Věří, že jim to do dalšího roku přinese štěstí.


zdroj: vashi.comloading...