Alkohol způsobuje 7 druhů rakoviny! Odhalila nová studie

Vědci začali sbírat důkazy, které by dokázaly, že popíjení alkoholu nevede k ničemu dobrému. Už se jim podařilo prokázat 7 druhů rakoviny, které má na svědomí právě alkohol.

Nová studia potvrzuje, že se důležité informace netýkají pouze alkoholiků. Postačí vám nízké množství a občasná konzumace alkoholu. Zdravotnictví se obává, jaký dopad to může mít na budoucnost lidstva a vyzývá vlády, aby zahájili kampaně, které by měli veřejnost varovat.

Také žádají, aby na etiketách lahví byly varovné štítky, jako jsou nyní na cigaretách. Informoval o to dnes deník tvnoviny.sk. Celý výzkum je zveřejněn ve vědeckém časopise Addiction, kde je také zmíněna řada důkazů, které mají spojovat alkohol s rakovinou.

Lazy Bag, Beutifull, Děvče, Červené Boty, Jack Daniels

Odborníci z Otago University na Novém Zélandu nevycházeli jen ze statistik. Spolupracovali s Světovou zdravotnickou organizací a Mezinárodní agenturou pro výzkum rakoviny. "V současnosti mám dostatek věrohodných důkazů, že pití alkoholu je přímou příčinou nemoci," řekla Jennie Connor z oboru preventivní a sociální medicíny, která statistiky zveřejnila po 10 letech výzkumu.

Pijeme ho na oslavách narozenin, o víkendech po hospodách a nikdy by nás nenapadlo, že alkoholické nápoje mohou být spojovány s rakovinou. Alkohol způsobuje rakovinu na sedmi místech v těle.

Rakovina hltanu, hrtanu, jater, jícnu, tlustého střeva, konečníku a dokonce i prsu. Dále vědci sbírají důkazy, kterými by prokázali, že alkohol souvisí také s podrážděním kůže, prostatou a slinivkou břišní.

Connorová dále upozorňuje, že by se kampaň neměla týkat těžkých alkoholiků, ale také lidí, kteří alkohol požívají pravidelně i v nízkým nebo středním množstvím.

Zdroj: tvnoviny.skloading...