Američané plavou ve sněhu! Jak si poradit se sněhem u nás?

Miliony Američanů se musely o víkendu po monstrózní sněhové bouři doslova vyhrabávat z domu. V New Yorku zrušili MHD, vypadalo to tam jako ve městě duchů. Po Times Square lidé lyžovali. Kvůli bouři bylo zrušeno 7000 letů.

Obrovská sněhová bouře, která se prohnala Washingtonem a New Yorkem si vyžádala nejméně 30 mrtvých. V newyorském Central Parku mají nejvíce sněhu od roku 1869. Ale víte co? Pořád se najdou takoví, kteří to celé berou pozitivně a místo odklízení sněhu si bílé nadílky neskutečně užívají.

Plavci ve sněhu

Letos je ideální počasí na napodobení virálu, který v roce 2014 natočili dva studenti. Kdo ví, jak je to tehdy napadlo, ale oblékli si plavky, skočili do sněhu a plavali. Teď to po nich opakují další Američané. Většinou moc nikam nedoplavou, protože jakmile skočí do sněhu, utrpí takový šok, že se bleskově zvednou a utíkají domů do tepla. Aspoň na všech videích sdílených na sociálních sítích to tak vypadá (viz například video, které sdílel na Instagramu Leoš Mareš.).


Kdy se dočkáme v Česku?

Upřímně nejspíš nikdy. Dost sněhu na plavání už asi mít nebudeme, protože v neděli se radikálně oteplilo a ve čtvrtek by měly teploty vystoupat až k deseti stupňům. Na rozdíl od Ameriky máme u nás tak malé množství sněhu, že to silničáři s klidem zvládají. Možná je to tím, že začali s přípravou dostatečně včas.

Například v Karlových Varech si odklízení sněhu hlídal samotný magistrát. Zimní údržbu silnic, chodníků a veřejných prostor tam má na starosti firma AVE CZ. Loni se úředníkům nelíbilo, že posypové vozy vyjíždějí pozdě, a tak je letos vybavili GPS systémy, aby to měli plně pod kontrolou. Žádné problémy se zatím nekonají.

Firmy na úklid si čím dál častěji najímají také menší a větší firmy. V AVE CZ by o tom mohli vyprávět. Mají totiž v nabídce služeb i úklid areálu firmy včetně toho zimního.

Skákání do sněhu si u nás nejspíš nezkusíte, jedině že byste snad navštívili zásobník sněhu, který postavili v Novém Městě na Moravě kvůli biatlonovým a lyžařským závodům. Ale není to tak snadné. Nejlepší je totiž čerstvě napadlý sypký sníh, do toho to moc nebolí.loading...