Antikoncepce zabíjela! POZOR! Stejná se bere i v Česku

Na první pohled téměř bezpečný a běžný prostředek užívaný mladými dívkami. Zda si vyberete chemii a nebo pánský prezervativ necháme na vás. Co ale musíme zmínit je, že tragédii zapříčinily právě používané antikoncepční pilulky! Co se stalo  šestnáctileté Sophie Murray (16), která chtěla jen málo a to neotěhotnět?

Po vyšetření se zjistilo, že smrt mladé dívky, která zemřela začátkem listopadu, zapříčinila krevní sraženina, která se dostala do plic. I přes lékařskou pomoc nebylo už možné dívce pomoci. Vše se na povrch dostalo během soudu!

Zjistilo se, že za smrt mohou antikoncepční pilulky Microgynon, které děvče bralo teprve 8 měsíců. Dejte si raději pozor, protože tuto značku hojně užívají i ženy v Česku. Zdravotní problémy měla teprve v říjnu. Začalo jí bolet na hrudníku a stěží mohla popadnout dech. Podle lékařů měla astma a tak jí jen předepsali inhalátor. Bohužel tomu bylo jinak.

Když se probudila 8. listopadu. nemohla Sophie absolutně dýchat. Její zdravotní stav bil kritický. Její rty byly modré a musela akutně záchrankou do nemocnice, kde o několik hodin později zemřela.

Zdroj: Facebook.com

Příčina smrti všechny zaskočila. Dívka zemřela na plicní embolii způsobenou hlubokou žilní trombózou. Podle lékařů k tomu přispěla antikoncepce, kterou dívka pravidelně užívala. V těle se jí vytvořila sraženina a průměru 8mm. Kdyby lékaři provedli více vyšetření a stanovili diagnozu správně, dostala by Sophie léky, který by jí ředili krev a teď by byla stále mezi živými.

Sophie byla nekuřačka a netrpěla ani nadváhou! Na nemoc, kterou trpěla poslední dny života, tak nebylo lehké přijít.loading...