Aukční server eBay HACKED! Uživatelé se bojí zneužití dat

Zabezpečení celosvětově známého internetového aukčního serveru eBay bylo pokořeno.Hackeři se mohou pochlubit tím, že odcizili z databáze osobní údaje od téměr 145 milionů aktivních uživatelů. Podle agentury Reuters by to byla druhá největší krádež dat v historii.  Ebay vyzvalo své zákazníky, aby pro zvýšenou bezpečnost raději zmenili svá hesla. Ujistili je, že byla napadena pouze databázová tabulka obsahující jména, adresy, čísla a email... nikoli další informace, sloužící k propojní internetové peněženky PayPal.

Problém může nastat v momentě kdy jste použili stejné heslo také pro účet na PayPal. Dá se předpokládat, že hackeři budou pomocí robota zkoušet, zda jsou hesla shodná. Většina lidí má PayPal propojen s debitní kartou. To se hodí v případě, že na paypal nemáte dostatečnou finanční částku a v okamžiku placení se použije váš bankovní účet jako platební alternativa.

Mluvčí firmy Amanda Millerová Reuter později sdělila, že všechna hesla byla zašifrována! To ale nemění na situaci nic, pokud máte heslo jednoduché! Existuje mnoho algoritmů, které dokáží hesla dešifrovat.

Hackeři se dostali l uživatelským účtům velice snadno, nejdříve se jim podařilo zatím nezjištěným důvodem získat zaměstanecké účty. Ty pak měli přístup do databáze uživatelů a hackerům již nic nestálo v cestě...loading...