Bethany Walkerovou zabila chřipka! Smrtící mutace má už 93 obětí

Museli jste již ve zprávách nebo na internetu postřehnout, že Velkou Británii v posledních týdnech děsí smrtící typ chřipky.

Chřipka si vyžádala již bezmála sto obětí, další stovky nakažených skončily v nemocnici.

Zákeřný typ chřipky H3N2 vzal život již 93 lidem ve Velké Británii. Za poslední týden se počet obětí více než zdvojnásobil a je jisté, že toto číslo nebude konečným.

Během sedmi dní skončilo v nemocnici 750 lidí! Mezi Štědrým dnem až do Silvestra dokonce muselo 114 lidí na jednotku intenzivní péče. Kam až tato katastrofa povede? My jen doufáme, že se tzv. australská chřipka nedostane až do Česka.

Nejhorší na této nemoci je, že se neprojevuje nijak zvlášť od jakákoli jiné chřipky. Jediný co vám může trknout, že příznaky mohou být u některých lidí mnohokrát znásobeny.

Proč se chřipce říká australská? Poprvé se o ní mluvilo minulý rok, kdy tento zákeřný virus řádil právě tam. Mezi obětmi je i 18letá Bethany Walkerová z Applecrossu v severní Skotsku.

Nejdříve to vypadalo na normální chřipku, kterou byste doma jen vyleželi a za pár dní by vám bylo hej. Její stav se ale začal rapidně zhoršovat až skončila na jednotce intenzivní péče. Její tělo bylo oslabeno a viru se neubránilo. V pátek nemoci podlehla.

"Život už nikdy nebude stejný jako dřív," napsala na facebook její zdrcená matka Heather.

Kamarádi na ní budou vzpomínat jako na laskavou, pečující a nadanou studentku, která se chtěla stát porodní asistentkou. Bohužel už si nebude moci svůj sen splnit.

"Bethany, miluji tě nejvíc v celém vesmíru, byla jsi ta nejlepší dcera, jakou jsem si mohla přát a vždycky budu nejpyšnější matka na světě," dodala milující matka.


Chřipka si nevybírá! Pár dní po Vánocích ji také podlehla 56-letá Melanie Coombsová z Essexu. Ta měla přitom tuhý kořínek! Žena dokonce v minulosti porazila již 3x rakovinu.

Virus si vyžádal i život válečného pilota Owena Hardyho. Během války sestřelil nejméně šest nepřátelských letadel, dalších pět poškodil a jedno zničil na zemi. Vyznamenali ho jak v Británii, tak ve Francii. Bylo mu úctyhodných 95 let.loading...