Bez práce je téměř 500 000 Čechů! Proč tomu tak je?

Nezaměstnanost v Česku trochu klesla, ale stále jsou to velké čísla. Proč si myslíte, že lidé nemohou najít práci?

Z července na srpen podle portálu tn.cz klesla nezaměstnanost o 0,1%. My si ale myslíme, že nezaměstnanost klesla díky brigádníkům, kteří si tak o prázdninách přivydělávají. Lidé stále práci hledají a ti kteří chtějí ji najdou. Údajných 450.666 lidí je v republice bez práci, ale proč vlastně jsou takto markantní čísla?

Existuje několik verzí... Podle nás to je jednoduší, než si z vás kdo myslí! Čeští zaměstnavatelé jsou prostě sprostí vyčůránci. Lidé potřebují peníze a tak zlomek zaměstnanců nabízejí práci za minimální plat. Málo kdo se do této práce hrne a i přesto se najdou odvážlivci, kteří tuto práci vezmou. Jsou to sice podřadné a fyzicky namáhavé práce, ale lidé nemají moc na výběr.

Často takovou práci dlouho dělat nevydrží, nebo jdou za lepším. A proto se nedivíme, že s předešlou zkušeností raději nepracujou. Je to pouze náš názor a tak pokud si myslíte, že skutečnost je jiná... tak prosím.

Média ale tvrdí, že je čím dál více pracovních nabídek a nezaměstnanost klesá. Jak je možné, že lidé čím dál více na sociálních sítích a inzerátech práci hledají?


Minulý rok byla nezaměstnanost 7,4%... to znamená, že konečně možná svítá na lepší časy! Jak je ale možné, že pořád lidé práci nemohou najít?
Na výše uvedené mapě je poznat, v jakém kraji je o práci nouzi. Jak jste na tom s prací vy? Napište svůj názor na to, proč lidé nemohou stále najít práci, když podle statistik z úřadu práce pracovních nabídek stále přibývá.loading...