Bojoval s medvěděm a natočil video po své smrti!

Padesátiletý Todd Orr z Bozemanu v Montaně, zveřejnil na facebook video, kde zveřejnil svůj boj s medvědem grizly. Video se rozhodl zveřejnit, aby tak lidi přestali podceňovat přírodu a nevycházeli se procházet neozbrojení jen tak.

Dramatická událost se stala v sobotu ráno, kdy si Todd vyrazil na známé místo, kde to dobře znal. Medvědy sám na sebe přilákal! Aby o něm věděli, křičel v pravidelných intervalech... to mělo naopak medvědy odradit. Místo toho, aby zvěř zmizela, objevila se sama matka s mláďaty, která po něm okamžitě vystartovala.

Orr se začal bránit a nastříkal ji ochranný sprej do očí, ale nějak to nezafungovalo. Medvědice se mu zakousla do levé ruky, ramena a zad. Zohavila mu hlavu a způsobila hluboké rány.

"Stihl jsem si jen chytit krk rukama, aby nezabila. Síla každého zakousnutí se rovnala úderu velkým kladivem, které zuby. Bolest mě úplně ochromila a pouze jsem lapal po dechu. Věděl jsem však, že křičet nemohu. Chvíli přestala a pak kousala opět, zdálo se to jako věčnost, když vtom náhle odešla," řekl na facebooku.


Celý zraněný se postavil a snažil se vrátit do svého auta, které bylo vzdáleno asi pět kilometrů. V tom se medvědice objevila opět. Přestože měl u sebe i pistoli, nemohl ji použít. Medvědice mu ji odtrhla i s pouzdrem. Proto se rozhodl hrát mrtvého.

Medvědice se na něj postavila a přitlačila mu břicho a hlavu o zem. Strategie hry na mrtvého se však vyplatila, medvěd ho nechal tak a odešel. Todd se pomalu doplazil k autu a okamžitě zavolal pohotovost a oznámil jim, aby ho čekali v 25 kilometrů vzdálené nemocnici. Volal i své přítelkyni, aby mu přinesla náhradní oblečení, protože byl celý zakrvácený.

Před nemocnicí ho čekal lékař, sestřička a policista. Todd je požádal, aby mu uvolnili pás, protože jeho levá ruka už byla nepoužitelná. Policistu udivilo, že se ještě dokázal připoutat.

Rentgen ukázal, že kromě mnoha tržných ran, má v ruce zabodnutý i fragment ulomený kosti. Trvalo celých osm hodin, dokud ho celého nezašili. Nejhorší ránu však má nad pravým uchem, medvěd ho svými drápy téměř oskalpoval a do smrti mu tam zůstane ošklivá, 13cm jizva.

"Doufám, že nebudu tak brzy plešatý, aby to nebylo vidět. Dnes to nebyl můj nejlepší den, ale jsem na živu a mohu se s vámi o to podělit, "dodal Orr na sociální síti.
loading...