Celníci našli 350 tisíc padělaných kondomů z Číny! Nejste obětí zrovna vy?

To, že sem Číny jde kvantum padělaného zboží a fake značek z Aliexpresu, víme dlouho. Ale že už se začnou padělat i kondomy? To jsme si vážně nemysleli ani v tom nejhorším snu.

Teď abychom se na stará kolena báli souložit se svým partnerem! Pražští celníci se mohou pyšnit krásným úlovkem na ruzyňském Letišti Václava Havla. Tam zajistili přes 350 tisíc kusů padělaných kondomů neoprávněně označených ochrannou známkou Durex. Informovala o tom v úterý mluvčí celníků Šárka Miškovská.

Celníci našli 67 176 balení po třech kusech a 24 816 balení po šesti kusech. Durex v Česku patří mezi špičku v oboru pánské ochrany a jen při pomyšlení, že bychom si místo kvality koupili nějaký levný shit z Číny, se nám začínají topořit  chlupy na horních končetinách.

Celkem šlo o dvě tuny zboží. Není jisté, zda-li se jednalo o první takový pokus, nebo zda-li se podařilo něco propašovat už dříve.

Pokud by se padělané kondomy dostaly na trh, majiteli ochranné známky by mohla vzniknout škoda přesahující sedm miliónů korun.

„Provedeným šetřením bylo zjištěno, že se skutečně jedná o padělky, které porušují práva duševního vlastnictví společnosti LRC Products,” uvedla Miškovská.

Pokud se prezervativy přece jen dostaly do oběhu, zákazníci by je mohli poznat tak, že obsahují nápisy v italštině.

Zdroj: novinky.czloading...