Češi jsou národem opilců! Alkohol podraží o desítky procent

Co se týče konzumace alkoholu, patří ve spotřebě Česko mezi špičku. Jedním způsobem, jak eliminovat nadměrné popíjení alkoholických nápojů má být jeho zdražení.

Zdražení alkoholu navrhl národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil. Opravdu se Češi přestanou opíjet, nebo jde jen o metodu, jak z nás lidí dostat další peníze tak, jako to funguje u cigaret?

U alkoholických nápojů se může zvýšit nejen spotřební daň, ale také daň z přidané hodnoty a garantovaná cena za výkup gramu alkoholu.

Jak často si dopřáváte alkohol a jste schopni zaplatit za pivo i 40 korun? Český národ se řadí v pití alkoholu na přední příčky světových žebříčků a situace začíná být trochu alarmující.

Podle posledního průzkumu z roku 2015, pije alkohol v Česku 19% mužů a 6% žen každý den a 640 000 Čechů nad 15 let se potýká s problémy se závislostí. Tato čísla však nikoho nezastaví a lidé budou věrní alkoholu stále.

Muži vypijí v průměru tři piva, šest decilitrů vína nebo tři skleničky tvrdšího alkoholu za den. I když se říká, že jedno pivo denně je pro člověka vlastně zdravé, kouříme, pijeme a jsme tlustí! Jestli to takto půjde dál, Česko si zadělává na zdravotní problémy.

"Vše je součástí naší devítileté strategie. Zdražit bychom do budoucna chtěli ve spolupráci s ekonomy všechny alkoholické nápoje až o desítky procent. Naším hlavním cílem je zabránit až zoufale snadné dostupnosti alkoholu u nás.", řekl protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.loading...