Češi se zase předvedli! Ukazovali v Kazachstánu zadky a skončili ve vazbě

Češi se opět ukázali v pravém světle! Tentokrát Kazachstánu přímo v centru Astany, hlavního měst. Skupinka šesti turistů z Česka se pokusila o recesi.

Přestože je venku chladno, převlékli se do plavek (boratovky), které jsou nechvalně známy díky hlavnímu hrdinovi populárního filmu Borat.

Kazašská policie je obvinila z výtržnictví a zadržela.

Skupinka Čechů nejenže vystupovala v mrazivém počasí v „boratkách,“ ale také si nasadila černé paruky a chtěla se vyfotit s nápisem „I love Astana“ (miluji Astanu). Napsal o tom také magazín BBC.

„V pátek byli na parkovišti nedaleko (pavilonu) EXPO zadrženi občané České republiky, kteří se fotili v nevhodném stavu. Byli obviněni z přestupku podle paragrafu 434 trestního práva za‚ drobné výtržnictví‘ a jejich případ byl předán k soudu,“ řekla kazašskému serveru NewTimes.kz mluvčí tiskové služby astanské policie Sofie Kylyšbeková.

Sacha Baron Cohen/Borat poses for photographers

Zdroj: bbc.com

Dlouho Češi zadrženi nebyly a je onedlouho propustil a skupinku nechal zaplatit pokutu ve výši 22 500 kazašských tenge (zhruba 1500 korun). Zdá se vám trest nízký nebo dostatečně stupidní?

Na facebooku v lidech tato událost vzbudila kontroverzní téma! Lidé se nechali slyšet, že by skupince napařili daleko přísnější trest. Někdo také s výtržníky soucítí, že pokuta je zbytečnost a u nás by to zákon nijak neřešil.

„Měli dostat každý pokutu ve výši 22 milionů tenge (v přepočtu 1,5 milionu českých korun – pozn.red.),“ napsal podle serveru NewTimes.kz jeden z diskutujících.loading...