Cesta mého balíčku do Anglie byla Fofr

Minulý týden jsem posílal balík do Anglie a doposud jsem se zasíláním do zahraničí neměl žádné zkušenosti. Známá mi poradila společnost Fofr. Už podle názvu jsem očekával, že to bude rychlé, příjemně mě potěšilo i snadné zařízení odeslání. Skončilo to tak, že jsme tento přepravní systém začali využívat také jako firma.

Chtěl jsem odeslat balíček na firmu s fakturou, proto byla jedním z mých kritérií i možnost platby na fakturu. Dál samozřejmě rozhodovala rychlost, spolehlivost, způsob vyzvednutí zásilky a pojištění. Odesílal jsem věc v hodnotě asi deseti tisíc, společnost Fofr má veškeré zásilky standardně pojištěné na 300 000 Kč.

Pro odeslání zásilky do zahraničí s platbou na fakturu jsem se musel zaregistrovat, registraci nyní využívám jako firma. Po přihlášení do svého účtu mám přehled o všech zásilkách v rámci ČR a do zahraničí.

Na co si dát při odesílání balíku pozor?

Na zabalení. To je jediné, co je ve vaší moci, pak už je zásilka v rukou dopravce. Posílanou věc byste měli vložit do krabice a zajistit ji proti pohybu, krabici vycpat zmačkanými novinami, bublinkovou fólií či vzduchovými polštářky. Krabice by měla být nová a pevná, neměly by na ní být jiné etikety než přepravní lístek společnosti Fofr.

Tyto tipy samozřejmě neplatí jen při odesílání zásilky do zahraničí, ale také v tuzemsku.

Cena balíku do Anglie

Cenu za odeslání balíku nelze stanovit paušálně. Liší se podle objemu zásilky, hmotnost, rozměrů a počtu kilometrů. Na webu přepravní společnosti Fofr je orientační ceník. Když do něj vyplníte místo odeslání a přijetí, rozměry, hmotnost a objem zásilky, dozvíte se orientační cenu.

Jak objednat přepravu?

Po registraci se dostanete do systému Fofr, který umožní objednat si svoz balíku. Společnost má pobočky opravdu v každém kraji ČR, pro balík si přijedou tehdy, kdy se domluvíte.

Už při objednání přepravy dostanete vygenerovaný unikátní kód, který slouží pro sledování balíku.

Nakonec musím dodat, že společnost skutečně dostála svému jménu. Cesta mého balíčku do Anglie byla Fofr.loading...