Chcete se vyhnout klíšťatům? Nerisujte a vyzkoušejte tento jednoduchý trik

Z tohoto malého nezbedníka máme všichni nahnáno! Klíšťata jsou hned za komáry nejčastějším přenašečem infekčních chorob a taková malá nevinná procházka lesem, se vám snadno může stát osudnou.

Věděli jste, že Borrelióza je nejčastější nemocí přenášenou klíšťaty? V České republice registrujeme nejvíce onemocnění bakteriemi Borrelia burgdorferi. V roce 2013 onemocnělo borreliózou 4 646 lidí! Pro přestup bakterií do krve je nutné, aby klíště bylo přisáté nejméně 24 hodin.

Účinnou prevencí je tedy odstranit klíště co nejdříve. Ani to vám však bohužel nezaručí, že k nákaze ještě nedošlo. Riziko infekce je však při včasném odstranění minimální.

Nejčastějším příznakem je charakteristické zarudnutí kůže v místě přisátí, které se postupně zvětšuje a má vzhled takzvaného "býčího oka".

Vyhýbat se travinám a omezovat se nemá smysl! Existují metody a triky, jak klíšťata funkčně odpudit a nebudete se muset strachovat, že byste měli nějaké zdravotní komplikace.

Malý parazit čeká trpělivě ve vlhké trávě na svoji příležitost. Jakmile kolem projde vhodný hostitel, vydá se na lov za potravou. Lidé jsou však málo informováni a zbytečně riskují! Nevědí, že klíště do lidské krve může přenést široké spektrum infekčních nemocí.Jak se bránit proti nemocem?

Samozřejmě, že nejúčinější je se nechat očkovat! Dokonce Všeobecná zdravotní pojišťovna - VZP vám přispěje až 500Kč. Na nějakou dobu pak nemusíte mít strach, že byste dostali Borreliózu nebo jinou vážnější nemoc.

Chránit se před klíšťaty můžete jedním z těchto pěti esenciálních olejů, které tuto havěť skutečně odpuzují! Jsou snadno dostupné, nejsou drahé a některé dokonce odhánějí i jiný hmyz. Koupíte je v lékárně, drogerii nebo jej objednáte přes internet. lze jednoduše objednat přes internet:

1. Levandulový olej - na klíšťata funguje jako odstrašující prostředek

2. Máta peprná - mentol je pro klíšťata toxin

3. Olej z citronové trávy - tato svěží vůně spolehlivě odstraší všechen hmyz a klíšťata

4. Eukalyptus - žádný komár si na vás netroufne!

5. Šťáva z limetky - většina citrusů odpuzuje hmyz


Vyberte si z nabídky, co vám přijde za vhodná či jich nakombinujte více a naneste několik kapek oleje na oblečení nebo přímo na kůži a zaručeně se vám klišťata a další hmyz budou vyhýbat obloukem.loading...