Chcete snížit účty za elektřinu? Pořiďte si LED žárovky

Platit každý měsíc několik tisíc za výdaje na elektřinu není nic příjemného. Stále více domácností proto vyhledává způsoby, jak efektivně ušetřit a své nutné výdaje stáhnout na minimum. Jednou z příležitostí, jak ovlivnit účet za energie, je výběr vhodného druhu žárovek. Podívejte se na důvody, proč právě LED žárovky.

Úsporný provoz

Zkratka LED znamená Light Emitting Diode, což v překladu značí diodu emitující světlo. Právě na tomto principu je založeno celé fungování LED žárovek. Hlavní předností je fakt, že se nevytváří tolik tepla, což je v případě klasických žárovek vedlejší produkt. Díky tomu si mohou tyto žárovky dovolit nižší spotřebu energie při zachování stejné míry svítivosti. Rozdíl může být až desetinásobný při porovnání s neúspornou 100 W žárovkou.

Dlouhá životnost

Další výhodou LED žárovek je jejich dlouhá životnost. Vydrží až 50 000 hodin provozu, což je pro představu 2 083 celých dnů svícení. Díky tomu se nemusí příliš často vyměňovat, takže jde o ideální volbu do hůře přístupných míst a pro všechny, kdo se nechtějí každou chvíli potýkat s výměnou. Jde také o dobrou variantu pro osvícení venkovních prostor a míst, kde potřebujeme svítit delší dobu, jako jsou například výlohy a podobně.

Široké možnosti využití

Aby toho nebylo málo, dalším argumentem pro LED technologii jsou široké možnosti využití. Svítit si můžete žárovkami, které jsou dostupné se všemi závity. Praktické jsou také LED trubice často používané do takzvaných zářivek. S dekorativními pásky můžete vykouzlit romantické zákoutí, nebo je využít pro jemné nasvícení kuchyňské linky bez nutnosti složitější instalace jiného druhu osvětlení. Podívejte se na LED – akce a udělejte si přehled o tom, kde všude můžete najít uplatnění pro tuto moderní technologii šetřící čas i peníze.loading...