Čína vyrábí umělou rýži z plastu! Jak poznat zda ji nemáte doma?

Rýže je oblíbenou přílohou zejména kvůli vysokému obsahu sacharidů a nízkým počtem kalorií. Tento chutný pokrm, který se hodí ke každému druhu masa, se k nám dováží z Číny. Ta vyprodukuje přibližně 1,4 milionů tun rýže jen na export.

Můžeme říci, že se tedy jedná o jednoho z top dodavatelů rýže na světě. Nicméně, co nás šokovalo bylo, že Korea vydává „rýži" pod názvem čínská rýže, která je opravdu nebezpečná pro naše zdraví.

Ačkoliv byste to do ní na první pohled neřekli, je vyrobena z plastu! Neuvěřitelné že?

Výrobce nebezpečné rýže se však hájí a tvrdí, že čínská rýže je vyrobena z bramborového škrobu a plastu, které při vaření vytvoří iluzi voňavého produktu.

Možná jste ji zkonzumovali i vy a ani o tom nemáte ponětí! Naštěstí vám poradíme, jak velmi jednoduše odhalit fake napodobeninu v rýži.


Vyzkoušejte si jednoduchý test kvality rýže!

Test vodou: Tento test je nejjednodušší a zabere vám nejméně úsilí. Do sklenice s vodou přidejte lžíci rýže. Organická, pravá přírodní přírodní rýže, se vždy usadí na dně. Syntetická , vyrobena v laboratoři, vám bude plavat na povrchu.

Rozdrcení zrnek: Když rozdrtíte pár zrnek rýže a vznikne vám bílí prášek, pak je rýže organická. Pokud jsou však uvnitř rýže nějaké žluté skvrny, pak je produkt vyroben ze syntetických materiálů.

Zkouška ohněm: Destruktivní metoda, po které již nebudete moci testovanou rýži konzumovat. Zkuste pár zrnek rýže zapálit zapalovačem. Pokud začnou hořet, v žádném případě tuto rýži nejezte!

Máte doma rýži u které máte pochybnosti i její kvalitě? Není nic jednoduššího, než si ověřit pravost jedním či kombinací výše uvedených testů a budete již vědět, na čem jste.


Jde zase jen o peníze a nic jiného!

Lidská chamtivost a vychytralost nezná hranic. Lidé jsou ojebávání odjakživa! Tak, jako v krabičce jahod ze supermarketu najdete vždy jednu shnilou, tak i pár zrnek v rýži je umělých.

A co je nejhorší? Doplácí na tom naše zdraví. Ani nemusíme brouzdit daleko od českých hranic... jen si vzpomeňte na pančovaný alkohol, který "podnikatelé" prodávaly za konzumní alkohol a přitom se jednalo o jedovatý alkohol, na který doplatilo několik lidí.

Podobně nebezpečný případ se před Vánocemi odehrál v Nigérii, kdy celníci zadrželi rýži, která se jim velmi nelíbila. To, na co přišli, skutečně vyráží dech.Celníci v Nigérii nedávno zadrželi 102 falešných pytlů rýže. Rýže byla podezřelá již od pohledu, a tak se ji rozhodli otestovat.

Hned po uvaření byla překvapivě lepkavá. Poslali ji na rozbor a v laboratoři zjistili, že to, co se vydává za rýži, vlastně vůbec rýží není.

To, co prodávali obchodníci za rýži ani nebyla potravina! Prodávali obyčejné plastové peletky. Jste si stále jistí, že kupujete prvotřídní rýži?

Celníci celkem zadrželi téměř 3 tuny této plastové rýže označené jako „nejlepší rajčatová rýže“.

Tuto takzvanou rýži dováželi z Číny. Rostoucí inflace v Nigérii způsobuje, že cena potravin roste prudce nahoru. To platí i pro rýži, u které cena během roku vzrostla na dvojnásobek.

Situace, kterou si Čína prochází, tak láká podnikatele šmelináře, který chtějí za každou cenu přijít snadno k penězům a neštítí se ničeho.

Jediné štěstí je, že se celníkům podařil tento podvod odhalit. Ani si nechceme představit, co by se stalo, kdyby někdo takovou „rýži“ skutečně i snědl.

Chcete vidět, jak se FAKE rýže vyrábí? Budete šokováni.


Zdroj: https://prosvet.czloading...