Čínský koronavirus je už v Evropě! První případy nalezeny ve Francii

Obávaný čínský koronavirus se objevil už i v Evropě. Naštěstí to není u nás, ale nýbrž první dva případy nakažených ohlásila Francie. Podle francouzské ministryně zdravotnictví se dá očekávat, že případů v zemi ještě přibude.

Dalo se to čekat! Letiště se nedají důkladně uchránit a vemte si, kolik čínských turistů létá po Evropě. Objevily se první případy nebezpečného čínského koronaviru. Dva nemocné hlásí Francie. Uvedl to dnes portál CNN. Podle francouzské ministryně zdravotnictví Agnes Buzynové je jeden pacient v Paříži a druhý v Bordeaux.

"Oba lidé cestovali v nedávné době do Číny. Očekáváme, že se objeví další případy," doplnila ministryně podle portálu CNBC.

Podle Buzynové jeden z nemocných, 48letý muž, navštíval Wu-chan před tím, než ve středu přijel do Francie. Nyní leží na izolovaném pokoji v nemocnici v Bordeaux, daří se mu prý dobře. O druhém případu neměla ministryně podrobnější informace.

Počet obětí nebezpečného koronaviru má podle britského The Independent na svědomí už nejméně 41 obětí. V Číně je kvůli obavám z šiření nemoci v karanténě už 11 měst s desítkami milionů obyvatel.
loading...