Co se skrývá uvnitř? Váš ŽIVÝ vánoční stromeček je pravděpodobně plný červů!

Dáváte přednost živým nebo těm umělým vánočním stromkům? Myslíte si že vůně živého stromku dodává Vánocům kouzlo? Nebo raději dáte přednost plasťáku?

Vánoční svátky jsou pro nás asi jedním z nejoblíbenějších období v roku. Nejenom, že se těšíme celý rok, ale trávíme čas s rodinou a přáteli, jíme vlastnoručně upečená  cukroví, tradiční jídla a také zkrášlujeme naše obydlí.

Ze všeho máme radost až do okamžiku, kdy náš domov napadnou nezvaní hosté. A teď nemáme na mysli členy rodiny, které u sebe doma trpíte jen ze slušnosti – jedná se o červy a jinou nezvanou havěť.

Nevšední návštěva domova

Mnoho lidí to nevnímají! Teploty venku už klesají pod nulu a nepřejí drobnému hmyzu, který si pro sebe hledá nové bydlení. To nejteplejší místo! Také jste si všimli, že když se ochladí, objevuje se ve vašem domě nebo bytě různý drobný hmyz?

Při nízkých teplotách hmyz většinou přezimuje v korunách stromů. Když máte doma umělý vánoční stromeček, máte po problému. Pokud ale dáváte přednost tomu živému, ukážeme vám, na co si dávat pozor!

Kupování vánočního stromku patří mezi oblíbenou tradici většiny rodin a umělohmotný stromeček se za žádnou cenu nevyrovná příjemné vůni jehličí. Dávejte si ale pozor na parazity a obyvatele stromku. Letos vás mohou navštívit:

Nejběžnější jsou mšice.

Zdroj: wikipedia

Mezi další hmyz na našem vánočním stromku patří například červci, brouci, vši a roztoči.

Možná nevidíte vůbec nic. Hmyz nemusíte vidět ihned, prokáže se navenek až to nebudete čekat.

Dávejte pozor i na jiné známky jejich přítomnosti, jako například díry v kůře, vejce, nebo okousané větvičky.

Zdroj: wikipedia

Tyto bílé kuličky jsou vajíčka korovnice zelené. Tento malý hmyz z jehličí vysává šťávu.

Zdroj: wikipedia

Pokud na stromečku najdete hnědou hmotu velikosti žaludu, okamžitě větev odřízněte a vyhoďte! Jedná se o zárodek kudlanky!

Zdroj: amcoranger

Jak si s nezvanými hosty poradit?

Věřte, že podchytit to dříve, je často lepší prevence, než poté řešit hmiz v mouce, vajíčka ve spíži apod. Důkladně prohlédněte stromeček předtím, než ho koupíte!

Pokud ale na nějakém už hmyz najdeme, je velká pravděpodobnost, že se hmyz usídlil i na dalších stromech. Nedá se tomu vyhnout... Může vám pomoci jako dobrý trik, pokud pod stromkem zatřesete, můžete o pomoc požádat i někoho z rodiny.

Zdroj: flickr

Když stromeček už ozdobíte, nezapomeňte v prostoru kolem něj pravidelně vysávat. To vám pomůže zbavit se padajícího jehličí a malinkého hmyzu, který se rozhodl vyjít si na procházku.

Zdroj: flickr

Naštěstí k tomu, aby přežil potřebuje hmyz stromeček, který je pro něho zdrojem živin. Když ale uschne, všechen hmyz umře.

Možná to zní poněkud morbidně a krutě, ale je to vždy lepší než dům zamořen hmyzem! Pokud milujete živé vánoční stromečky a svátky si bez vůně jehličí zkrátka nedovedete představit, nezoufejte!

Předtím, než ho přinesete domů, pořádně ním zatřeste, pokud se k vám domů i několik malinkých „pasažérů“ přece jen dostane, nenechte si jimi pokazit svátky a pravidelně kolem vánočního stromku uklízejte!

Sdílejte tento článek s rodinou a přáteli, ať vědí, jak svůj dům chránit před nezvanými hosty.loading...