Co v sobě ukrývá zamrzlé jezero Bajkal?

Ruské jezero Bajkal vyráží už pouze z fotografií dech. Nejhlubší jezero na planetě před zimou postupně zamrzne a stává se z něj dech-beroucí skvost plný příležitostí.

Když se na Bajkalu vytvoří pevný led, nemají tamní obyvatelé problém cokoliv přepravit i ve vlastních automobilech. Ledová vrstva je schopna udržet cca 15 tun a není výjimkou, že hazardéři se životem již několikrát neodhadli hmotnost auta s nákladem. Skončit ve studeném jezeře není nic pěkného, co bychom jim mohli závidět.

Každoročně se na zamrzlý Bajkal sjíždí stovky fotografů, kteří si tak mohou splnit další svůj sen či cíl... a díky nim se můžeme pokochat krásou, kterou stvořila příroda i my.

Podívejte se na fotografie od Kristiny Makeeva, která měla tu možnost se svézt po různých částek jezera a vše si zdokumentovat. Říká se, že zmrzlý led na hladině Bajkalu patří mezi ty nejčistší vůbec, a tak je možné vidět až do tmavé vody, kde občas zahlédneš rybu či kousek větve. Party se často na zamrzlý Bajkal vydávají stanovat a stráví na něm klidně i několik dní, protože stanovačka na zamrzlém jezeře, jehož hloubka mimochodem dosahuje až 1 642 metrů, je zážitek, který se jen tak nezopakuje.

Zamrzlé jezero Bajkal v sobě ukrývá svět uvízlý hluboko pod hladinouzdroj: Кристина МакееваZamrzlé jezero Bajkal v sobě ukrývá svět uvízlý hluboko pod hladinouzdroj: Кристина МакееваZamrzlé jezero Bajkal v sobě ukrývá svět uvízlý hluboko pod hladinouzdroj: Кристина МакееваZamrzlé jezero Bajkal v sobě ukrývá svět uvízlý hluboko pod hladinouzdroj: Кристина МакееваZamrzlé jezero Bajkal v sobě ukrývá svět uvízlý hluboko pod hladinouzdroj: Кристина МакееваZamrzlé jezero Bajkal v sobě ukrývá svět uvízlý hluboko pod hladinouzdroj: Кристина МакееваZamrzlé jezero Bajkal v sobě ukrývá svět uvízlý hluboko pod hladinouzdroj: Кристина МакееваZamrzlé jezero Bajkal v sobě ukrývá svět uvízlý hluboko pod hladinouzdroj: Кристина МакееваZamrzlé jezero Bajkal v sobě ukrývá svět uvízlý hluboko pod hladinouzdroj: Кристина МакееваZamrzlé jezero Bajkal v sobě ukrývá svět uvízlý hluboko pod hladinouzdroj: Кристина МакееваZamrzlé jezero Bajkal v sobě ukrývá svět uvízlý hluboko pod hladinouzdroj: Кристина МакееваZamrzlé jezero Bajkal v sobě ukrývá svět uvízlý hluboko pod hladinouzdroj: Кристина МакееваZamrzlé jezero Bajkal v sobě ukrývá svět uvízlý hluboko pod hladinouzdroj: Кристина МакееваZamrzlé jezero Bajkal v sobě ukrývá svět uvízlý hluboko pod hladinouzdroj: Кристина МакееваZamrzlé jezero Bajkal v sobě ukrývá svět uvízlý hluboko pod hladinouzdroj: Кристина МакееваZamrzlé jezero Bajkal v sobě ukrývá svět uvízlý hluboko pod hladinouzdroj: Кристина МакееваZamrzlé jezero Bajkal v sobě ukrývá svět uvízlý hluboko pod hladinouzdroj: Кристина МакееваZamrzlé jezero Bajkal v sobě ukrývá svět uvízlý hluboko pod hladinouzdroj: Кристина МакееваZamrzlé jezero Bajkal v sobě ukrývá svět uvízlý hluboko pod hladinouzdroj: Кристина МакееваZamrzlé jezero Bajkal v sobě ukrývá svět uvízlý hluboko pod hladinouloading...