Čtyři nejčastější letní chyby, kterými škodíme své pleti

Každá žena touží po dokonalé pleti, proto se o ni pečlivě staráme. Bedlivě dodržujeme pitný režim, poctivě se odličujeme, pravidelně navštěvujeme kosmetické salony. Bohužel se však zároveň dopouštíme i celé řady chyb, kvůli kterým všechno naše úsilí vychází na prázdno a pleť má do dokonalosti daleko. Jakými zlozvyky jí – nejen v létě - škodíme nejvíce?

Opalování

Nic nezpůsobuje rychlejší stárnutí pleti než právě opalování. Mnozí z nás se navíc slunečním paprskům vystavují přes poledne, tedy v době, kdy je slunce nejsilnější. Na naší pokožce tak může napáchat největší škody, od vrásek, přes pigmentové skvrny až po spáleniny. Chcete-li se pyšnit bronzovým odstínem, pak se opalování věnujte spíš v dopoledních hodinách – asi do deseti je záření ještě poměrně nízké. I přesto ale nikdy nezapomínejte na kvalitní opalovací krém s dostatečně silným ochranným faktorem.

Nevhodná kosmetika

V létě naše pleť potřebuje jiné produkty než po zbytek roku. V horkém počasí volá hlavně po vodě, dejte jí proto napít. Nedílnou součást vaší letní kosmetické výbavy by měl tvořit lehký hydratační krém, který se rychle vpije do kůže. Rozjasní ji a vykouzlí jemnou ochrannou vrstvu, pod níž bude moct vaše pleť dýchat. Přípravky s vysokým obsahem hydratačních složek ve formě lehkých emulzí a gelů nezapomeňte aplikovat také po slunění, kdy ošetří a zklidní namáhanou pokožku.

Podceňování pitného režimu

Dodržování pitného režimu je důležité jak pro správné fungování našeho těla, tak i pro krásnou pleť. Nedostatek hydratace způsobuje nejen vrásky, ale i nejrůznější problematické projevy, jako akné, zarudnutí nebo nepříjemné pnutí. Pořádnou porci vláhy jí pak dodejte pravidelnými hydratačními maskami, díky nimž bude pokožka hladká a zářivá. Doslova vzpruhou se pak stanou hydratační séra, která se chlubí vysokými koncentracemi aktivních složek. V jejich složení hledejte kyselinu hyaluronovou a vitamin E.

Ponocování

V létě se koná celá řada akcí, různé koncerty, hudební festivaly, divadelní představení, kina pod širým nebem, všemožné oslavy, grilování, zahradní párty. Nezřídka se tak do postele dostaneme později, než bychom si přáli, a ráno nás pak nezastihne zrovna v nejlepší formě. Kruhy pod očima, únava, povadlost a nezdravá barva ke kráse rozhodně nepřispívají a často je nezakryje ani ten nejlepší make-up. Nevymetejte proto každý večírek a raději dopřejte své pleti kvalitní několikahodinový spánek. Uvidíte, jak bude zářit – a vy také!
loading...