Dítě se narodilo s ocáskem! Lékaři jsou bezmocní. Stále roste

Čínský chlapec Nuo Nuo slaví první narozeniny. Narodil se se vzácnou vadou, kterou na celém světě má jen pár jedinců. Nemoc se jmenuje Meningomyelokéla! Jedná se o nedokonalé uzavření páteře. Kvůli této vadě mu z konce páteře vyčnívá delší  výrůstek, který neustále roste.

Již v 5 měsících po narození, měl Nuo Nuo 11 centimetrů dlouhý ocásek. Lékaři s tím nic nedělali, přestože se mu stále zvětšoval.

Matka na kolenou prosila lékaře, aby mu ho chirurgicky odstranili. Lékaři ale bohužel odmítli. „Nejprve se musí chirurgicky napravit nervové zakončení páteře, následně pak můžeme konec páteře odstranit. Jinak by se páteř i nadále prodlužovala“, hájili se chirurgové.

Hlavní chirurg Huang Chanping prozradil deníku Mirror, že v následujících dnech má chlapec podstoupit zákrok, kterým by měl být poslední obratel uzavřen.

Nuo Nuo může potom podstoupit operaci a zbavit se tak malého ocásku na pořád. Lékaři už se s podobným případem setkali několikrát, ale nikdy né v takové míře. Ve většině případech se jednalo jen o estetický problém.

Na obrázku je 43-letý muž se stejnou nemocíloading...