Dívka (21) dlouhá léta potila krev! Lékaři konečně přišli na to, co její je

Mnohdy nás život překvapí situacemi, se kterými jsme se nikdy nesetkali. Mladá dívka (21) z Itálie se kvůli vzácnému onemocnění dostala do sociální izolace.

Sama si za to však nemohla! Jen Italští lékaři nevěděli, jak se mají k případu 21leté ženy postavit, protože s něčím takovým se ještě nesetkali a nevěděli, co dívce je.

Dívka měla neobvyklé symptomy, které nic neříkali. Místo obyčejného potu z ní tekla krev. Krvavé pocení se objevovalo jen na čele a na dlaních, ale i tak mladé ženě způsobovalo obrovské komplikace a často se styděla vycházet z domu jen proto, aby náhodou nezačala potit krev a neztrapnila se na veřejnosti před lidmi.

Lidi jsou krutí, posmívají se jeden druhému a dívka se bála jejich reakcí. Zmatení lékaři si mysleli, že žena v minulosti utrpěla nějaké skryté zranění, které poškodilo tkáň a kvůli tomu při pocení vychází na povrch i krev, avšak zranění nedokázali najít a museli přemýšlet nad alternativními vysvětleními. Ani ty největší odborníci nemocnice si s ní nevěděli rady.

Image credit: CMAJ

Nakonec záhadné krvácení vycházející potem připsali vzácné nemoci s názvem hematohydróza a zjistili i přibližný způsob toho, jak se do potu přimíchává i krev.

Problém při tomto onemocnění představuje přílišné namáhání krevních cévek v okolí potních žláz až do takové míry, že cévky jednoduše prasknou a krev začne vytékat na povrch kůže i s potem.

Ženě lékaři nedokázali pomoci úplně, protože i se specifickým lékem na zpevnění cévek se u ní stále objevují momenty, kdy prasknou a krev pronikne na povrch pokožky, zdravotní situace se u ní výrazně zlepšila.


Dívka je na tom lépe a nyní pracuje na svém psychickém zdraví. Nedokážete si představit, co si kvůli onemocnění protrpěla.

Zdroj: https://www.labroots.comloading...