Zdroj: twitter.com/LabRoots
27.10.2017 by Rudolf Hasák

Dívka (21) dlouhá léta potila krev! Lékaři konečně přišli na to, co její je

nemoc, krev, pot, dívka, potila krev, lékaři, doktoři, nemocnice

Mnohdy nás život překvapí situacemi, se kterými jsme se nikdy nesetkali. Mladá dívka (21) z Itálie se kvůli vzácnému onemocnění dostala do sociální izolace.

Sama si za to však nemohla! Jen Italští lékaři nevěděli, jak se mají k případu 21leté ženy postavit, protože s něčím takovým se ještě nesetkali a nevěděli, co dívce je.

Dívka měla neobvyklé symptomy, které nic neříkali. Místo obyčejného potu z ní tekla krev. Krvavé pocení se objevovalo jen na čele a na dlaních, ale i tak mladé ženě způsobovalo obrovské komplikace a často se styděla vycházet z domu jen proto, aby náhodou nezačala potit krev a neztrapnila se na veřejnosti před lidmi.

Lidi jsou krutí, posmívají se jeden druhému a dívka se bála jejich reakcí. Zmatení lékaři si mysleli, že žena v minulosti utrpěla nějaké skryté zranění, které poškodilo tkáň a kvůli tomu při pocení vychází na povrch i krev, avšak zranění nedokázali najít a museli přemýšlet nad alternativními vysvětleními. Ani ty největší odborníci nemocnice si s ní nevěděli rady.

Image credit: CMAJ

Nakonec záhadné krvácení vycházející potem připsali vzácné nemoci s názvem hematohydróza a zjistili i přibližný způsob toho, jak se do potu přimíchává i krev.

Problém při tomto onemocnění představuje přílišné namáhání krevních cévek v okolí potních žláz až do takové míry, že cévky jednoduše prasknou a krev začne vytékat na povrch kůže i s potem.

Ženě lékaři nedokázali pomoci úplně, protože i se specifickým lékem na zpevnění cévek se u ní stále objevují momenty, kdy prasknou a krev pronikne na povrch pokožky, zdravotní situace se u ní výrazně zlepšila.


Dívka je na tom lépe a nyní pracuje na svém psychickém zdraví. Nedokážete si představit, co si kvůli onemocnění protrpěla.

Zdroj: https://www.labroots.comKomentáře