Dívka trpí vzácnou nemocí! Po prokalené noci stráví týden nepřerušovaným spánkem

Jednou je horko, potom zase zima a mnoho z vás přijde z práce domů a jediné co ho kromě naštvaného partnera čeká je další práce. 

O kvalitním spánku se nám může jen zdát a i když bychom ho sakra potřebovali, některé dny nám prostě dopřán není. 

V medicíně však existuje vzácná nemoc, jejíž diagnóza s názvem Klein-Levinův syndrom, která většinou postihuje zejména muže, ale vzácně se objevuje i u žen, zdá se že není naobtíž. 

Dlouhý odpočinek na první pohled může vypadat jako super věc, ale mladá Hermione Cox-Denning z města Aberystwyth ve Walesu, by mohla vyprávět své. 

Teprve 18letá dívka dostala kvůli své diagnóze přezdívku „skutečná Šípková Růženka“


Jako by to bylo včera, vzpomíná mladá Hermione, když poprvé zažila první projevy svého syndromu. 

Svůj teenagerský život trávila jako každé jiné dorůstající děvče. Nikdy byste neřekli, že může být nemocná nějakou poruchou spánku. Čajové dýchánky, párty, alkohol... prostě vše, co jste dělali když jste byly v pubertě.

Jednoho dne to ale přišlo! Zrovna v momentě, kdy několik hodin telefonovala se svými kamarádkami, zničehonic si její tělo řeklo, že se mu chce spát.Měla pocit, jako by tělo přešlo do úsporného režimu! Dívka spala dohromady téměř týden, přičemž nepotřebovala ani moc jíst či chodit na toaletu. 

Její mysl byla zmatená, když se na pár minut probudila, nevěděla, co se děje.... netrvalo dlouho a znova upadla do spánku.

Kde byla příčina nikdo nevěděl. Nejdříve vše sváděla na nemoc, avšak po několika diskusích s odborníky jí diagnostikovali právě KLS. Teprve po oslavě svých 18. narozenin zjistila, že se její stav výrazně zhoršuje, když požije alkoholické nápoje. 

Po pár měsících zjistila, že pokud si dá jeden či dva drinky, všechno bude v pořádku, ale pokud to trošku přežene, následující dny stráví spánkem v posteli, ať už se jí to líbí, nebo ne. 

Hermione zároveň věří, že i v jejím případě bude pravidelnost záchvatů věkem klesat. Doufejme že má pravdu a přestože alkohol není zrovna nic světuborného, co by mělo našemu zdraví prospívat, přejeme jí brzké uzdravení.loading...