Dívka zůstala uvězněná v kině! Vše hoří, sbohem, napsala SMS

V neděli řídil ruském nákupním centrum tragický požár, který si vzal 64 lidských životů. Vyhrocené plameny, které se jen těžko daly kontrolovat, uvěznily v místním kině desítky dětí.

Bylo to tam jako v pekle! Vyděšené děti se z kino sálu nemohli nijak dostat ven. Evakuační východy byly uzavřené a zoufalí školáci volali o pomoc, telefonovali volaly rodičům.

Měl to být prima den! Učitel se vydal se svými žáky společně dvěma rodiči v neděli do kina. Netušil však, že se výlet zvrhne v příšerné inferno!

"Byla tam téměř celá třída, okolo 10 dětí," řekla příbuzná jedné dívky ze skupiny.

Učitel žáky opustil a nechal je bez dozoru osamotě! V kino sále zůstali sami, zatímco si šel jejich dozor nakupovat!

"Učitel nechal děti v kině a šel s rodiči do nákupního centra. Takže všichni dospělí přežili," napsal internetový deník TheSun.

Zdrcená teta jedné dívky si během tragického požáru volala se svou neteří Viktorií (12), která byla uvězněná v kinosále. "Všechno hoří. Dveře jsou zablokované. Nemůžu vyjít ven, nemůžu dýchat," naříkala dívka do telefonu.

Vyděšená teta nevěděla co má dělat a jak by jí pomohla! Poradila jí, aby si sundala oblečení a zakryla si nos. Dívka na poslední chvíli ještě stačila tetě říci, aby všem doma vyřídila, že je miluje.


To byli její poslední slova a poté se hovor přerušil a dívka už v telefonu neodpovídala. Možná že pozitivní zprávou je, že se Viktoria stále pohřešuje. Malá a téměř nulová šance podle záchranářů je, že se z hořícího obchodního domu dostane živá.

Pravdou je, že špatných zpráv je více než pozitivních. Tu obdrželi i rodiče malé třináctileté Marie, jimž psala, že v kině hoří. Po chvíli už věděla, že se z budovy už nedostane, a tak se s příbuznými přes telefonu naposledy i rozloučila.

"Vše hoří. Vypadá to, že tohle je asi moje sbohem," napsala poslední slova.

Oheň donutil k zoufalému činu malého Sergeje, který se pokusil alespoň o záchranu a vyskočil z okna ve čtvrtém patře nákupního centra. Dlouhý pád s velké výšky přežil, ale momentálně leží v kómatu v nemocnici a jeho stav je kritický.
loading...