Do Chorvatska bez starostí autobusem

Chorvatsko je pro Čechy už několik let oblíbenou dovolenkovou destinací. Především kvůli cenovému poměru a hlavně také proto, že chorvatština je slovanský jazyk, a tak se domluvíte tedy i v případě, že prakticky jejich jazyk neumíte.

Spousta lidí tam jezdí právě z důvodu, že není třeba utrácet další peníze za letenky. Dojet se tam dá vlastním či půjčeným automobilem. Leckdo si až při cestě uvědomí, že to zase takový med není. Celá cesta vám zabere klidně 10h! Záleží na autě a samozřejmě do jaké destinace pojedete. Pro řidiče je tato výzva opravdu náročná, a tak počítejte s únavou, teplotní změnou a s tím, že první den dovolené stejně jen prospíte. Tomu všemu se dá ale vyhnout!

Pohodlně a bez starostí autobusem

Do Chorvatska jezdí pravidelná autobusová doprava společnosti Zindulka. Jejím původním záměrem sice bylo dovézt jachtaře do marín, ale autobus do Chorvatska může využít kdokoliv, ať už jede na jachtu nebo válet se na pláž. Cesta probíhá s veškerým komfortem.

Autobusy YachtBus jsou uzpůsobené dálkovým cestám. Jsou vybavené polohovatelnými a výsuvnými sedačkami, na kterých se všichni cestující bez problémů vyspí. Nechybí stolečky, občerstvení, hostesky, WiFi, zásuvky na elektrické přístroje, lana na procvičování uzlů (ocení jachtaři) a spousta dalších nadstandardních služeb. Zavazadlový prostor je také dostatečně velký, každý cestující si může vzít 2 x 20 kg.

Už samotná cesta je pro cestující dovolenou. Jsou opečovávaní, relaxují, koukají na filmy nebo si povídají s ostatními. Nemusí se starat o to, zda jedou správně, strachovat se, aby řidič neusnul a zároveň přemýšlet, co všechno zapomněli a jak v Chorvatsku najdou město, které hledají. Cestování YachtBusem ušetří hodně starostí.

Pro jachtaře má ještě jednu velkou výhodu. Když si pronajmou loď společnosti Zindulka, jízdenky do Chorvatska budou mít levnější.

Kam se jede

Pravidelná doprava do Chorvatska vyjíždí vždy v pátek večer, projíždí Prahou, Jihlavou, Brnem a Bratislavou. Do Chorvatska dojíždí v sobotních ranních hodinách. Zastavuje se celkem na 10 místech nedaleko marín. To ale rozhodně neznamená, že by dané lokality byly vhodné pouze pro jachtaře. Skvělou dovolenou si tam užije kdokoliv.
loading...