Dopravní kolaps na Jadran? Kolony atakují 25 km!!

Dlouhé zácpy na dálnicích přes víkend potrápily nejednoho evropana. Na trase Maribor-Ptuj se vytvořila kolona, která je dlouhá 25 kilometrů. Cestující ovšem musí stát dlouhé hodiny i na jiných místech směřujících se na jih Evropy.

Přestože situaci na mnoha místech nepomáhají ani velká vedra, nezažíbají řidiči to nejhorší, co se může stát. Nepřekonatelný rekord se zatím drží na šíleném číslu 334 km. Když se roku 2014 konalo MS ve fotbale, v okolí města Sao Paulo se vytvořila na dálnici dlouhá 334 km. Do knihy rekordů by se jistě dala zapsat i zácpa z roku 2010 z Pekingu. Lidé uvízli v zácpě dlouhé 100 km, jeneže celkově neuvěřitelných 12 dní. Důvodem zácpy paradoxně nebyla žádná havárie nebo přírodní událost, jenom nákladní vozidla, které převáželi materiál na stavbu do již zmiňovaného Pekingu.


Dle rakouského a německého autoklubu jde o nejhorší víkend na cestách v tomto roce. Hlavním důvodem josu prázdniny v Německu, kteří momentálně vyjíždí na dovolené na jih.  Zácpy by se měly tvořit i běhěm dalších víkednů, ale ne tak obrovské, jaké jsou nyní. loading...