Dům pod milion a postavený za 6 hodin? Ano, i to je možné

Bydlení dnes není nejlevnější a kdo si může dovolit postavit dům bez hypotéky? Hodně peněz utratíte ještě dříve, než zalijete základy betonem. Sice stavební firmy jsou dobře placené práce, ale pro nás běžné smrtelníky je to riskantní záležitost se splácením na několik desítek let.

Žijeme ale v 21 .století a v této době už není problém vytisknout dům na 3D tiskárně, nebo ho složit jako skládačku. Viděli jste už něco podobného? V Česku jsou firmy, které domek složí za 2 dny... ty jsou ale proti těm zahraničním jen slabý odvar.

V době, kdy se ceny nemovitostí vyšplhaly nahoru, vytvořil italský Renato Vidal moderní alternativu k tradičnímu bydlení.

M.A.Di. je skládací domek, který stojí jen 33 000 dolarů (cca 700 000 Kč) a k jeho sestavení, které trvá přibližně 6 hodin, jsou zapotřebí jen tři osoby..

Domek je certifikován jako seismicky bezpečný a vytvořen z vysoce kvalitního materiálu. Dodává se v několika velikostech... od domu s rozlohou 27 metrů čtverečních za 33 000$ až po konstrukci o rozměrech 84 metrů čtverečních za 73 000$. 

Zdroj: Boredpanda.com

Ve všech základních modelech najdete koupelnu se sociálním zařízením, kuchyňskou linku, schodiště a technickou instalaci.

Konstrukce mohou být sestaveny tak, aby byly úplně bezdrátové s napájením ze solárních panelů, systémů šedé vody a LED osvětlením.

Sice je dům postaven za 6 hodin, ale než vám ho přivezou, tak si počkáte 60 dní.

Zdroj: Boredpanda.com

Zdroj: Boredpanda.com

Nemusíte dlouho čekat a začít balit můžete ještě v ten den! Inovace je jednoduchá, domek je z kvalitního materiálu a zabezpečen proti zemětřesení.

Pokud bude domek stavěn na rovnou plochu, cena nepřevýší 33 tisíc dolarů a sestaví ho 3 lidé za 6 hodin. Pro malé rodiny, nebo seniory je výborný! Levnější bydlení nenajdete.

Zdroj: Boredpanda.com

Zdroj: Boredpanda.com

Tento ekologický domek má také mnoho jiných výhod! Pokud vás bude soused štvát, omrzí vás malé městečko, nebo se prostě budete chtít přestěhovat z jiného důvodu, tak si jednoduše sbalíte a přesunete na nové místo.


Zdroj: Boredpanda.com

Podívejte se na zrychlené video, které vám ukáže jak se domek staví.
loading...