Dvacetiletá dívka zabila přítele (†18) telefonem! Soud si nad tím láme hlavu

Soud rozhodl a vinnu za zabití z nedbalosti přifařil dívce, která svého přítele SMSkami a telefonáty dohnala k sebevraždě!

Ano je to tak a podle medií jde o první případ svého druhu. V době, kdy se tato strašlivá tragédie stala, bylo dvacetileté Michelle Carterové teprve 17 let.

Se svým o rok starším přítelem Conradem Royem vedla komplikovaný vztah, který již byl na pokraji konce a není divu, že měl chlapec za sebou už jeden pokus o sebevraždu.

Dívka měla psychické problémy a sama brala prášky proti depresím. I to se mohlo projevit na jejím chování a spáchaným krokům, které vedli až k sebevraždě, kterou způsobila série textových zpráv, kde ho opakovaně urgovala a to dokonce i telefonicky, aby si vzal život.

Soudce Lawrence Monize to neměl lehké a pro rozsudek se stala až klíčová situace, která vznikla těsně před Royovou

K sebevraždě použil mladík klasickou hadici napojenou do výfuku automobilu. Všimněte si, že tento způsob zabití již preferoval pár v nejedom filmu. Možná se i on inspiroval.

Na poslední chvíli si to však rozmyslel a z auta vystoupil, ale ve stejnou dobu s Michelle telefonoval a ta ho přesvědčila, aby se zase hezky vrátil a trvala na tom, aby se do plynů vrátil a zůstal tam.

Carterová se dopustila "bezohledného chování" a dostala Roye do situace, kdy bylo vysoce pravděpodobné, že mu vážně ublíží. Není pochyb, že dobře věděla, co se stane. Verdikt odsoudili místní ochránci lidských práv, kteří ho označili za přehnaný.

Mnoha právníku případ kritizuje a podle  nich bylo chování Carterové sice nemorální, ale to, že si vzal chlapec život, ona přeci nemůže ovlivnit a bylo to jeho rozhodnutí.

Zajímavé je také to, že zhruba 40 států USA mají právní postih pro osoby povzbuzující jiné k sebevraždě, ale Massachussetts mezi ně nepatří.

Soudce přihlíží na to, že byla v době trestu nezletilá. Carterová s výší trestu však nesouhlasí a chystá se předstoupit před porotu.loading...