EKO architekt roku! Muž žije na ostrově z recyklovaných pet lahví...

Jednašedesátiletý Richart Sowa, na první pohled jako každý jiný v jeho věku je ale něčím jedinečný. Když se ho někdo zeptá na bydlení, může se pochlubit neuvěřitelným domkem.

Nejde ani tak o dům, ale o  to... kde je postaven. Vlastnoručně totiž vytvořil na moři ostrov z pet lahví. Richart je totiž téměř jako nový Robinson. Postavit ostrov mu trvalo 10 let. Začal od píky, a postupně přidával metry čtvereční! Nyní se jeho pozemek, plavající volně na moři může pyšnit 150 000 použitými PET lahvemi.

Na začátku nápadu měl ostrůvek jen 1,5m. Richart se ale nevzdal a šel si za svým snem!


zdroj: magazin.atlas.sk

Tento umělec z Middlesbroughu, se rozhodl zrealizovat svůj ekologický sen v laguně na ostrově Isla Mejeres nedaleko od měxického města Cancun. Zajímavé je ale to, že se ostrov nachází hned 30km od pobřeží.

Ačkoli je to neuvěřitelné, dům, který Richart postavil na svém ostrově je plnohodnotně vybaven. Má zavedenou elektřinu, tři sprhy, kuchyň a dokonce ekologický suchý záchod. Když ho bolí záda, natáhne se ve vířivce. Celý jeho život se vám také zdá jako vysněný sen?

Nechybí mu ani internet! Na "zahradě" mu rostou palmy a citrusové stromy, ze kterých sklízí ovoce. Snaží se sám vypěstovat co jen jde, aby nemusel být závislý na zásobách z města. To ale ovšem není jen tak jednoduché.

zdroj: magazin.atlas.sk

Richart budoval ostrov do dnešní podoby celých 10 let a jediné co mu celou tu dobu chybělo byla pravá láska. Tu už nyní má! V roce 2013 potkal úžasnou ženu, kterou čirou náhodou je modelka Jodi Bowlinová. Tu asi nemusel dlouho přemlouvat, aby se k němu nastěhovala.

zdroj: magazin.atlas.sk

Ačkoli se najdou jedinci, kteří budou spekulovat o FAKE, nechť se podívají na video, kde Richart dovolil tamním novinářům nahlédnout na jeho ostrov i dovnitř plovoucího sídla.

loading...