Ekologická bomba roku. Čůrejte do sprchy a všichni ušetříme!

Se zajímavým projektem přišli dva studenti z Anglie. Ty se inspirovali zajímavým starším projektem z Brazílie roku 2009, který vyzívá lidi... aby čůrali do sprchy a ušetřili tak litry vody, kterou toaleta spláchne. Určitě tak už koná hromada Čechů, ale k úspornému jednání se nikdo nepřizná.

Pro někoho je to novinky a v životě by ho tato nechutná věc nenapadla, ale věřte.... že se mezi námi najdou tací, kteří již začali šetřit s vodou. Sprchujete se 2x denně? Ráno a večer? Nechoďte na malou na WC, nabádá video na Youtube, vykonejte potřebu ve sprše při běžné hygieně vašeho těla. Denně tak můžete ušetřit 6-12l vody jedním spláchnutím. To za předpokladu, že nemáte úsporné WC, které určitě nemáte.

Chris Dobson a Debs Torr z University of East England, který celou úsporu znova přepočítali a zjistili, že by jen jejich studenti z univerzity ušetřili 26 olympijských bazénů, kdyby každé ráno každý z nich vykonal potřebu při sprchování.

Na Instagramu a Facebooku se lidé fotí ve sprchách s tagem #gowiththeflow (jdu s proudem), to aby podpořili kampaň a podle častějšímu výskytu tagu se jim to také daří. Každopádně se najdou i takoví lidé, kteří jsou proti.

Podle lékařů moč ve sprše nemá žádný vliv na zdraví člověka, jedná se pouze o etický návyk, v případě že se o sprchu střídá více lidí.

Dobson a Torr se navíc zapojili do soutěže o nejlepší ekologický nápad na ochranu životního prostředí. Asi vás ani nepřekvapí, že se tato dvojice dostala do finále.

Záleží jen na vás, zda chcete ušetřit nějakou tu kačku...

Podívejte se na video Brazilské kampaně z roku 2009 ->
loading...