Emily nebyla 2 měsíce na velké. Bála se! Co se stalo potom?

Strach je nám přirozený. Někdo má fóbii za pavouků, ze tmy a někdo z myší. Každý se něčeho bojíme. Emily Titteringtonová (16) z Cornwallu v Británii si prožila své! Bála se totiž dojít si na velkou. I když byla doma, kde to dobře znala, představa že její tělo opustí kousek něčeho, v ní vyvolávala úzkost. Vydrželo to 2 měsíce, potom už to tělo nesneslo.

Šestnáctiletá Emili byla autistka! Jít na záchod pro ni bylo nepředstavitelné utrpení doprovázené záchvaty paniky. Vyhýbala se toaletám celý život! Tentokrát to pod kontrolou neměla a příliš dlouhá doba jí byla osudná. Celých 8 týdnů se neodskočila a způsobila si vážné zdravotní problémy, které byste nikdo určitě nechtěli zažít.

Neustálý přísun stolice, kterou zadržovala co mohla, ji roztrhla tlusté střevo. Stolice tlačila na hrudní dutinu a posouvala některé orgány a žebra. Fóbie se jí stala osudnou, když zemřela později na infarkt.

"Nikdy jsem nic tak hrozného neviděl, dívenka měla spodní žebra vytlačena až ke stydké kosti," řekl doktor Lee Taylor.

Podle něho měla dívka už podobné problémy v minulosti. Lékaři ji předepsali některá šetrná projímadla, ale neměli možnost nahlédnout na rentgen, který mohl komplikacím předejít. Léčbu dívka s rodiči zanedbala a tak se bohužel stalo to, co se stalo.

zdroj: dailymail.co.ukloading...