Zdroj: ČTK
02.09.2015 by Rudolf Hasák

EU má zakázat škodlivé průmyslové tuky! Nejíte je také?

tuky, jídlo, evropská unie, eu, zákaz prodeje

Evropská komise začala sepisovat pravidla, která by měla výrazně omezit ztužené rostlinné tuky. Teda převážně ty, co obsahují transmastné kyseliny. Lékaři se shodují, že kvůli jejich spotřebě zemře ročně až 4 miliony lidí Evropy.

Kardiologové vyzývají evropské státy, aby zakázali škodlivé ztužené tuky! Evropská komise jejich výzvu vyslišela a nakládání s tuky chce výrazně omezit. "Bude to velmi brzy," slibuje mluvčí Evropského domu v Praze Karolína Kottová. Co ale takové brzy znamená?

Tisíce výrobků prodávajících se v supermarketech obsahují transmastné kyseliny. Jsou samozřejmě levné a mají dlouhou trvanlivost! Jsou výhodné jak pro výrobce, tak i pro kupujícího. Ovšem lidé nevědí to, že častá konzumace jim ublíží! Na zdraví se prostě šetřit nedá.

Lékaři se shodli že tyto tuky zabíjejí. Lidé umírají na mrtvice, infarkty a vysoký krevní tlak. Podle lékařů stačí pouze 5g těchto tuků spořádat denně a riziko ischemické choroby srdeční vzroste o třiadvacet procent.

Né že by lékaři měli práce nad hlavu, ale jde jim hlavně o zdraví svých pacientů. Proto vyzvali EU, aby transmastné tuky z evropského trhu eliminovali.

Zajímavý fakt je, že na obalech se o těchto jedech ani nedočtete. Proto by měla Evropská unie tuky omezit a nebo vrátit zmínku do složení na obaly. Dnes se totiž škodlivé tuky na obalech ani neuvádějí.

Dočkáme se tedy brzy méně cukrovek a infarktů?

Komentáře