Zdroj: Youtube.com
06.11.2017 by Rudolf Hasák

Gay adoptoval 4 silně postižené děti! Neuvěříte, jak výchovu zvládá

gay, děti, adopce, postižené děti, láska, rodina

V Británii je již nějakou dobu povoleno u homosexuálních párů adoptovat vlastní děti. Hodně dětiček z ústavů a sociálních zařízení tak dostalo možnost být součástí milující rodiny.

To je příběh Ruby, Lily, Josepha a Jacka, kteří našli zázemí u gaye Bena Carpentena (33). Tyto čtyři děti jsou ještě navíc postižené a tak potřebují lásku dvojnásob.

Ben o tom uvažoval nějakou dobu. S adopcí začal před deseti lety a do dnes o svém rozhodnutí během deseti let nepochyboval ani minutu.

Stal se nejmladším homosexuálem v Británii, který děti adoptoval. Získat si přízeň dětí nebylo snadné a cesta, aby ho brali jako svého otce, nebyla vůbec snadná.

O tom, že je vhodný kandidát s otcovskými schopnostmi musel Ben přesvědčovat úřady dlouhé tři roky. Když se to konečně povedlo a děti byly svěřeny do Benovi péče, začal pro muže zcela nový život.

Všechny dětičky potřebují speciální péči, kterou jen tak nikdo nezvládne! Osmiletý Jack trpí autismes, Lily má zhoršený zrak, její sestra, pětiletá Ruby, je hluchá a trpí skoliózou a nejmladší Joseph má Downův syndrom.


Výchovu a všechny rodičovské povinnosti však Ben zvládá s přehledem. To, že je opravdu výborným tátou, dokazují i sociální pracovníci a lékaři. Všechny děti navíc dosahují v jeho péči lepších zdravotních výsledků.

Jen si představte, jak těžké je vychovávat například dvě děti... Ben jich má na krku 4...otec samoživitel má opravdu starostí nad hlavu.

Sisters Lily and Ruby

 sestry Lily a Ruby (Foto: Huddersfield Examiner, Zdroj: dailyrecord.co.uk)

„Osvojit si děti s různými vadami je to nejsmysluplnější, co můžete udělat. Musíte být ale stoprocentně oddaní,“ říká milující táta Ben, kterému s výchovou pomáhá i maminka a nejlepší kamarádka.

Když někomu ve společnosti řekne, že adoptoval čtyři děti, je často obdivován a lidé ho často nazývají svatým.

„Lidé za mnou chodí a říkají, že je pozoruhodné, co dělám. Já jsem ale zkrátka chtěl být jen otcem a tohle byl jediný způsob, jak se jím stát,“ říká a dodává, že nevylučuje možnost adoptovat si ještě další přírůstek do rodiny.Komentáře