Gelové nehty opravdu neohrožují vaše zdraví

Gelové nehty jsou tu s námi sice už pár pěkných let, ale stále ještě kolují různé pověry a vědecky ověřené výzkumy, které jsou prý 100% pravdivé, ale tvrdí dost neaktuální informace. UV lampy prý škodí našemu zdraví a při odstraňování gelových nehtů si strhnete vlastní nehet. Tak se pojďme podívat na to, kde je pravda.

Gelové nehty vypadají přirozeně. Jsou tenké, rozhodně nežloutnou, jsou odolné (vydrží okolo měsíce). Aplikují se na přírodní nehty a ne, opravdu jim neškodí. Tvrdí se, že 90 % všech žen v Evropě, které si nechávají upravovat nehty, sází na gelovou variantu. Žádná jiná možnost úpravy totiž nezaručí tak přírodně vypadající nehty, co dlouho vydrží. Ženy už jsou unavené z nalepovacích umělých nehtů, které se snadno lámou a nevypadají vůbec přírodně.

Pamatujte na to, že gelové nehty jsou pro většinu žen dlouhodobou záležitostí. Je to životní styl. Jakmile je jednou zkusíte, už se jich nebudete chtít vzdát. Stačí se každý měsíc stavit za manikérkou na obnovu, nebo se do toho pustit sama doma. Potřebujete jen vlastní gel-laky, UV lampu a můžete začít.

Co všechno ke gelovým nehtům potřebujete?

Záleží na tom, jak moc si chcete vyhrát. Určitě se neobejdete bez gel-laků. Obvykle je dobré používat bezbarvý na základovou vrstvu a barevný navrch. Každá vrstva se musí vytvrdit v UV lampě, takže bez ní to také nezvládnete. Lampy se vyrábí v různých provedeních. Vypadají spíš jako pece, do kterých strčíte ruku, a liší se výkonem. Na tom také záleží, jak dlouho je třeba nehet vytvrzovat (obyčejně stačí okolo 3 minut).

To je základní vybavení. Náročné uživatelky si však pořizují speciální ozdoby (nálepky, vodolepky, drahokamy, fólie, kamínky, …), tekuté sklo na nehty a různé pomůcky na tvoření hezkých vzorů a obrazců. Chce to ale trochu cviku, takže pokud začínáte, možná si vystačíte s jednobarevnými nehty. Pro začátečnice jsou dobré startovací sady, které obsahují vše potřebné.

Nezapomeňte však, že si nestačí upravovat pouze nehty. Je třeba se postarat o celé ruce včetně nehtových lůžek. Existují různé olejíčky na změkčení kůže kolem nehtů a také parafínové vany. Ty slouží k vyživení a změkčení kůže. Jsou používány na ruce i na nohy, perfektně pomáhají proti rozpraskané kůži, hlavně v zimě.

Proč vůbec vyzkoušet gelové nehty?

Pokud jsme vás stále nepřesvědčili, připomeneme si několik důvodů, proč se do toho pustit.

  • - vypadají přirozeně
  • - dlouho vydrží
  • - jsou tenké a lehké
  • - obrovské designové možnosti

A ještě jedno ujasnění na závěr. Pokud jste někde četli, že je gelové nehty obtížné sundat, byla to dost zastaralá informace. V dřívějších dobách bylo skutečně nutné nehty odloupat, čímž se často poškodily přírodní nehty, ale dnes už je vše jinak. Současné gel-laky se rozpouští v kosmetickém acetonu, stačí ho pomocí vaty nanést na nehet a nechat deset minut působit.loading...