Zdroj: Boredpanda.com
22.10.2017 by Rudolf Hasák

Halloweenský speciál! 10 zajímavostí a 19 fotografií, ze kterých budete valit bulvy

haloween, makeup, móda, umění, krása, masky, svátek, dušičky

Ani letos nevynecháme Halloween a opět vám nadělíme nějakou strašidelnou tématickou galérii, která vás jen tak spát nenechá!

Prožíváte nějak svátek mrtvých? Někteří lidé ho slaví vždy na konci října a mnoho z vás každý rok vydlabává dýně, či se účastní nějakých akcí, kde to bez masky prostě nejde. Udělat si makeup, který bude vypadat reálně a nahánět husí kůži, není nejlehčí. Ale s trochou inspirace vám to půjde lépe...

Podívejte se na následující famózní foto galérii umělců, kteří předvedli ty nejhezčí a zároveň nejstrašidelnější halloweenské make-upy a masky... a my jsme je obohatili o zajímavosti, které se k Halloweenu váží.

Terrifying Zombie

0. Název Halloween vznikl zkrácením anglického výrazu „All Hallows‘ Evening“, tedy „Předvečer Všech svatých“.

1.  Přestože většina z nás má Halloween spojený především s USA, jeho původ je evropský, konkrétně pochází z Irska. Zde se rozvinul na základě zvyků oslavy svátku Všech svatých kolem roku 4000 př. n. l. a následně byl přenesen do Říma. Vystěhovalci tento zvyk pak v 19. století přenesli do USA, kde se rychle rozšířil a s expanzí americké kultury ho přejímaly i další anglicky mluvící země.

Ice Queen

2. K Halloweenu neodmyslitelně patří oranžová a černá barva. Oranžová symbolizuje podzimní sklizeň a černá značí temnotu a smrt.

Learn how to do the makeup here.

3. První dýňové lampy neboli "Jack O’Latern" byly vyrobeny z řepy nebo brambor. Vyřezávané dýně se staly součástí halloweenské tradice až s osidlováním britských kolonií, protože dýně jako rostlina se původně ve Velké Britámii ani Irsku nevyskytovala.

Creepy Monster

4. Víte, že oficiálně existuje fóbie z Halloweenu? Jmenuje se “Samhainophobia” podle keltského festivalu Samhain, který připadá na 1. listopadu.


Screaming Harlequin Girl


5. Velký byznys. Každoročně utratí američané přes 2 miliardy dolarů za cca 300 miliónu kg halloweenských sladkostí, což odpovídá asi 6 lodím velikosti Titaniku. Tomu se ani snad nechce věřit….

Cosmic Girl


6. Sovy jako jeden z oblíbených symbolů Halloweenu. Lidé v Evropě během středověku věřili, ze jsou to čarodějnice a zaslechnutí sovího houkání znamenalo, že smrt je blízko.

Demon Girl

Ripped Flesh Wound Make Up


7. Zábava nejen pro děti. Prodej kostýmů před Halloweenem šplhá do miliard dolarů a tvoří asi 65% celkového prodeje kostýmů pro dospělé ročně.

Cheshire Cat


8. I američtí domácí mazlíčci slaví tento svátek ve velkém. Halloweenské oblečky stojí jejich majitele přes 300 amerických dolarů ročně.


Zombie Wich

9. Legenda říká, že kdo si na Halloween obleče své oblečení naruby a bude chodit pozpátku, o půlnoci uvidí čarodějnici. Nezbývá, než zkusit….


Pop Art Guy

Wooden Doll Make Up

10. A jaká jsou hlavní města Halloweenu? Je to Salem, Massachusetts a Anoka v Minnesotě. Letos to už asi nestihnete, ale příští rok můžete vyrazit.


Two-faced Girl

Zipped Face Make Up

Old Vampire

Automaton Girl

https://static.boredpanda.com/blog/wp-content/uploads/2014/10/creative-halloween-make-up-ideas-51__605.jpg

Demon

X-ray Make-upKomentáře