Hodorův osud a tajemství odhaleno v nové epizodě Game of Thrones!

Asi vám nemusíme připomínat, že článek obsahuje spoilery, že? Celkem pravděpodobně nás čeká vůbec nejlepší série Game of Thrones. Jednak to může být způsobeno tím, že David Benioff a D.B. Weiss tvoří seriál nezávisle na knize, jednak tím, že příběh Game of Thrones spěje ke konci a dějové linky po celém Westeros musí eskalovat do výšin, jakých jsme svědky v 6. sérii.

Zatímco ta 5. sloužila k tomu, aby se daly věci do pohybu a aby postavy přišli na místa, kde s nimi mají scénáristé velké plány, v té aktuální se už naplno rozjíždíme do cíle. Umřelo mnoho důležitých postav, schyluje se k bitvě o sever, no a Daenerys také nebude věčně sedět v Meereene. Co si však z poslední epizody budeme pamatovat nejvíce, tedy kromě toho, že v ní účinkoval známý slovenský hollywoodský kaskadér coby Night "s King, je fakt, že jsme se konečně dozvěděli celý příběh o Hodorovi a o tom, proč vlastně nedokáže ze svých úst dostat cokoli jiného, než své pověstné "Hodor".

https://fsmedia.imgix.net/f7/85/6b/96/1502/4048/96fe/991b870e965d/gotep605cutivam20160418001527661---copyjpg.jpeg?rect=0,0,2100,1051&w=1024&dpr=2&auto=format,compress,enhance&q=75

Dojemný a velkolepý závěr Hodorova dobrodružství vyspoileroval čtenářům knih zvrat kolem jeho postavy. Původ už prozradil samotný George R. R. Martin, takže se ho dočkáme i v knihách. Možná v trochu jiném znění, ale hlavní body budou sedět. Naskýtá se však otázka, zda se Game of Thrones náhodou nepohybuje v uzavřené časové smyčce, respektive zda se nedíváme na flashbacky. Jinými slovy, je docela možné, že události Game of Thrones se již staly, prožíval jejich Bran, který nebyl s jejich výsledkem spokojen, a tak se Wargame do minulosti, respektive cestoval v čase a vzpomínkách jako Three Eyed Raven. Další otázka ještě visí nad tím, zda Hodor držel ty dveře na Branův popud, nebo prostě o svém osudu věděl už od malička a rozhodl se ho naplnit. Nevíme totiž, zda mu Bran ukázal budoucnost nebo ho jen ovládl v minulosti, čímž se Willis propojil s budoucností a pomátl se z toho. Existuje mnoho teorií. Některé jsou pravděpodobnější, jiné zase méně, každá v sobě však ukrývá špetku možné pravdy. My však dále spekulovat nebudeme.


Jisté však je, že Hodor si svůj úkol splnil a postaral se o jednu z nejsilnějších epizod finále Hra o trůny. Jaký je váš názor na aktuální dění v seriálu a jaké teorie máte ohledně Got vy? Podělte se s námi o ně v komentářích.loading...