Hrdina? Tento muž koupil na trhu želvy, aby je pustil zpět do moře

Dvě želvy obrovské měli skončit na talíři a v žaludku zákazníků na Papue (Nová Guinea). Na tamním trhu je nabízeli obchodníci, jako každé jiné zvíře, které si mohli koupit lidé na oběd nebo večeři. Osud těchto želv se změnil ze dne na den, díky hrdinovi, který jim zachránil život.

man-saves-sea-turtles-arron-culling-papua-new-guinea-5Zdroj foto: tojemasakr.cz

Díky Arronu Cullingovi se nedostaly želvy do trávicí soustavy! Obě dvě zvířata si na trhu potravin koupil se svým kolegou Markem. Muži s nimi neměli žádné špatné úmysly, ba naopak.

Rozhodli se, že je vrátí na svobodu. Oba želví životy je přišly na 50 dolarů. Nevinné zvířata odvezli 5 km od trhu, kde je pustili zpět do volné přírody. Nebylo to poprvé, co takto šlechetný Arron zachraňoval zvířecí životy. Může se pyšnit tím, že se zúčastnil dohromady už deseti záchran želv obrovských, které jsou v přírodě chráněné.

Přestože ho to stálo peníze, opravdu má smysl odkupovat tyto zvířata? Nemůžete vyloučit, že za týden budou na stejném místě za 50$ obě želvy na prodej zas. Na světě žije 7 druhů těchto chráněných želv a všechny se mu zachránit nepodaří!

Nelegálním rybolovem přichází příroda o vzácné druhy zvířat a až vyhynou úplně, už bude pozdě! Na želvu obrovskou se budeme moc podívat maximálně na wikipedii.

Kéž by bylo na světě takových lidí víc!
man-saves-sea-turtles-arron-culling-papua-new-guinea-7

man-saves-sea-turtles-arron-culling-papua-new-guinea-8loading...