Ihned to přestanete jíst až uvidíte, z čeho se vyrábí Nutella nebo gumové medvídci!

Co se prodává v obchodech ví málo kdo! Prostě nám stačí vědět, že nám to chutná a vypadá to hezky... Ovšem kdybychom se podívali na složení některých potravin, po druhé je do našich mlsných hub nedáme.

Potraviny na první pohled krásně voní a září všemi barvami. Na tom se podílejí různé chemické éčka, umělá barviva atd. Nic, po čem bychom toužili. Inspekce a úřady naštěstí na výrobce dohlíží, aby nebyli nějak moc extrémně zdraví škodlivé.

Co třeba taková Nutella, na které často ujíždí ženy ve stresu? Ideální svačinka, která vám udělá dobře v nejhorších chvílích vašeho dne. Mlsouni se po ní mohou otlouci, ale věděli jste, že se jedná o kopu cukru a rostlinného oleje? Oříšků a čokolády tam najdete minimum.

Podobně jsou na tom i chutné gumové medvídci. Jejich hlavní složka výrovy jsou kosti, kůže a chrupavky zvířat. Při představě, jak se asi vyrábějí se vám zvedne žaludek.

Červené barvivo, kterým se obarvují potraviny či cukrovinky také není svaté. Samotná barva je extraktem z exotických brouků! Pokud nám nevěříte, podívejte se na video z kanálů Facts Verse, které odhaluje přesná tajemství u nás volně dostupných potravin.
loading...