Italové nabízí dům a 25 000 euro, když se přestěhujete sem

Itálie má prapodivnou taktiku, jak bojovat proti vylidňování.

Možná jste snili o tom, bydlet někde u moře nebo na exotickém ostrově. Alespoň trochu se můžete přiblížit snu tím, že se přestěhujete do Itálie!

Je to prý výhodné!... italské úřady se snaží bojovat s vylidňováním. Ekonomika tam jde do háje, není tam ani práce a lidé se odsud odstěhovávají.

V těchto oblastech se prodávají domy za pár 1 euro, místní úřady nabízejí peníze, pokud se tam přestěhujete.

Například oblast Molise v Itálii. Populace je na tom špatně. Jedná se o druhý nejmenší kraj v zemi. Italové dokonce zaplatí lidem téměř 25 000 eur, aby tam šli bydlet. Nechtějí totiž, aby oblast „vymřela“, píše CNN.

Molise má 136 vesnic, ale až 106 má problém s tím, že tam žije méně než 2 000 lidí. Proto se rozhodlo, že zaplatí 700 eur měsíčně každému, kdo se tam nastěhuje.

Speciální dárek v podobě pár stovek eur budeš dostávat tři roky. Prezident italského regionu Molise Donato Toma chce takto vdechnout život vymírajícímu regionu. „Není to jen otázka přírůstku populace. Lidé potřebují i důvod zůstat,“ řekl.

Pokud jste již začali balit kufry, tak to má i jeden háček. Nestačí se jen přestěhovat, koupit dům za euro a bydlet. Podmínkou je založit nějaké podnikání, abyste podpořili tamní ekonomiku.

Pekárna, potraviny, cokoli. Netradiční výzvou lákají hlavně mladé lidi a páry s dětmi. Pokud máte zaječí úmysl, chcete začít nový život a nevíte jak začít, možná tohle je ten pravý restart :)

ZDROJ: CNN


loading...