JÁ A KORONAVIR! Jak mě COVID našel a jaké mám příznaky?

Tak jsem také chytil jsem COVID... Muselo to přijít a naštěstí tak brzy. Jaké mám příznaky a jak se koronáč projevil?

Nekouřím, nepiji a snažím se žít zdravě. Přestože si myslím, že jsem udělal maximum, abych toho neřáda nechytil, stejně si mě našel.

Přišlo to v neděli večer 4. října. Nastoupil nucený kašel, který i když jsem chtěl zadržovat... nešlo to. Nic hrozného. V tu chvíli jsem si uvědomil, že je COVID doma.

Nicméně 3 dny předtím jsem byl v práci v kontaktu s naženou osobou. Kolegyně pokašlávala a když jsem se otázal, jestli nemá covid, odpověděla, že mají virózu v celé rodině. Zasmáli jsme se tomu. Sranda to byla, dokud mi nevolala po týdnu že je pozitivní. Postupně se k mému kašlíku přidávali další příznaky.

Naštěstí lehký průběh jako většina

Žádný z příznaků mě zatím na životě neohrožuje. Nejdříve jsem měl kašel, který přetrvává. Dva dny zvýšenou teplotu 37-37,3. Nepřestávající bolest hlavy mě provází ještě dnes. Únava, bolest kloubů a svalů. Po 5 dnech od prvního příznaku jsem ztratil čich i chuť a nemám problém prospat 18 hodin za den.

Vůbec jsem nepoznal, zda-li je jídlo slané, sladké a ananasový džus chutnal jako voda s citronem.

Nikam nechodíme. Dodržujeme izolaci - max vyvenčit našeho pejska na dvorek. Děkujeme rodičům, jež nám chodí nakoupit a nechávají balíčky pod okny.

Podle DR. bych měl za týden být zdravý. Pokud budu 4 dny bez příznaků, bude následovat kontrolní test a s negativním výsledkem vzhůru do práce. Nemoc postihla už mnoho lidí a průběh se liší. Dodržujte hygienu, noste roušky a udržujte si odstup. Nikdy nevíte, zda budete mít jen lehké příznaky a nikomu bych závažné respirační potíže nepřál. Nemuselo by už pro vás být ani lůžko v nemocnici.

Všem s příznaky přeji hodně zdraví, konzumujte vitamíny, odpočívejte a nabírejte síly.loading...