Jak barevně sladit dětský pokoj

Děti by měly být obklopeny veselými barvami. Smutné bílé zdi v dětském pokoji připadají v úvahu snad jedině tehdy, pokud se chystáte na ně něco nakreslit. Jenže jakmile se už jednou pustíte do barvy, musíte sladit veškeré vybavení pokoje.

Pokud je dítě starší, konzultujte výběr barev s ním. Dá mu to pocit, že jeho pokoj je jedinečný a stvořený přímo pro něj. Musíte ovšem korigovat hloupé nápady a myslet na nadčasovost. Pokud dítě zrovna miluje černou, asi není nejlepší nápad dovolit mu vymalovat si celý pokoj na černo. Za dva roky by se mu to stejně nelíbilo.

Co pro holky

Do holčičích dětských pokojů padne nejčastěji růžová, žlutá, fialková nebo modrá barva, obvykle ve světlých pastelových odstínech.

http://www.nabytek-elegance.cz/temp/foto_detail_main_tmb_9862_1.jpg

Chcete-li se inspirovat, je nejlepší zařídit se podle nějaké konkrétní věci z pokoje. Dobrým podkladem pro rozhodování jsou dětské postele. Když barva zdí ladí s ložním prádlem, vypadá to perfektně. Stejně tak může být sjednocená s potahem židle nebo jinými doplňky.

Do holčičích pokojů se hodně hodí také různé vzorované tapety. Ale pozor, pak je mnohem těžší doladit doplňky. Doporučujeme spíš obrácený postup – jednobarevné zdi a pestrý nábytek.

Co pro kluky

Také u kluků jsou trendy pastelové odstíny, tentokrát však vedou chladnější barvy jako hráškově zelená nebo světle modrá. Nebojte se ani výraznějších barev, jde je zmírnit bílou (například dvě stěny vymalujete barevně a dvě bíle).

Pro menší kluky je úžasné stylizovat pokoj do stylu nějakého superhrdiny. Červeno-modrý pokoj pro milovníka Spidermana, černo-žlutý pro malé Batmany. V případě, že toužíte po nadčasovém vybaven, na preference synů raději moc nedbejte. Vyberte si dětský nábytek a barvu volte podle něj. Třeba k oranžovým skříňkám vypadají skvěle modře vymalované zdi.

A co nábytek?

Barevné sladění pokoje není jen o tom, jak vymalujete zdi. Dokonce daleko více záleží na nábytku a doplňcích. Dnes jde sehnat nábytek v mnoha atraktivních barvách a provedeních (fotbalová postel atd.) a pravá kouzla vytvoříte s doplňky. Barevné obrazy, hračky, deky, polštářky, sedací pytel, nástěnka, lampička na stůl, ... Je toho opravdu hodně.

Doporučujeme ladit vybavení do dvou nebo tří barev, případně se inspirovat na internetu nebo v prodejnách s nábytkem. Nezapomeňte, že barvy a jejich vliv na náladu platí i na děti.loading...