Jak bydlí Radovan Krejčíř dnes a jak si žil před 14 lety?

Je to již 14. let, kdy našli čeští novináři tehdy nejhledanějšího muže Česka Radovana Krejčíře (50). Ten si momentálně odpykává trest v Jihoafrické republice.

České úřady usilují o vydání Krejčíře do Česka. Ovšem panují velké obavy, že by byl po převozu brzy propuštěn.

Pokus o vraždu, únos nebo obchodování s drogami. Nechvalně proslulý český podnikatel, uprchlík před zákonem a následně vězeň Radovan Krejčíř (50) si odpykává v jihoafrickém vězení pětatřicetiletý trest za mnoho zločinů.

Na podmínky v base si přitom již několikrát stěžoval. Jak nyní navíc vyšlo najevo, Krejčíř znovu usiluje o návrat do vlasti. V Česku by se totiž mimo jiné mohl dočkat i zkrácení trestu.Zdroj: Luxuryguru.cz

Luxusní bydlení = Krejčířova pohádková vila

Zlaté kohoutky, akvárko, kde plaval žralok, i schodiště z mramoru. To vše měl Krejčíř ve velké černošické vile. „Supersídlo“ bylo již několikrát v dražbě a posledně s vyvolávací cenou 50 milionů korun. Když v ní ještě žil, její cena byla odhadována až na 500 milionů korun.

https://www.luxuryguru.cz/upload/clanky/589/foto/03.jpg

Zdroj: Luxuryguru.cz

https://www.luxuryguru.cz/upload/clanky/589/foto/05.jpg

Zdroj: Luxuryguru.cz


Třípodlažní budova má tři garáže. Luxusní auta, člun i motocykly jsou už ale pryč. Prázdný je i kotec, ve kterém měl Radovan své psy. Samostatná příjezdová cesta byla vždy střežena Krejčířovou ochrankou.

Ohromné pokoje jsou sice už bez vybavení, mramorové obložení nebo zlaté kohoutky ale na místě zatím zůstaly. Část pokojů je pod úrovní trávníku, jelikož objekt stojí ve svahu.K příslušenství vily patří i akvárium pro žraloka, který v něm kdysi skutečně plaval. Zálibu Krejčíře v exotických zvířatech dokazovala i klec na tygra.

V objektu obehnaném vysokou zdí je kurt na squash, basketbalové hřiště, vnitřní i venkovní bazén nebo několik garáží, ve kterých parkovaly luxusní automobily. To vše na pozemku o rozloze přibližně 2000 m².

Odsouzený podnikatel si už dříve stěžoval na řadu věcí. Jeho cela je prý malá, dozorci mu zabavili počítačové vybavení a nedovolují mu telefonovat s rodinou přes Skype.

Také postel má špatnou matraci, která není vhodná pro jeho bolavá záda, napsal tamní list Times Select.

Nechutná mu ani "africké jídlo". "Drží mě tu jako zvíře, žádná lidská bytost si nezaslouží, aby ji drželi v kleci," uvedl Krejčíř. Žádá proto, aby úřady jeho situaci prověřily.

Kvůli těmto nedostatkům se Krejčíř už dříve obrátil na soud. Ten rozhodl, že vězeň má dostat ortopedickou matraci a počítač, aby se mohl připravit na další soudní proces, který ho teprve čeká. O ten ale následně přišel.

Mluvčí jihoafrických věznic Logan Maistry nicméně Krejčířovu stížnost odmítá.

"S vězni musí být neustále nakládáno jako s lidskými bytostmi, které mají všechna práva jako občané naší země," uvedl.Vedení věznice pak dodalo, že s Krejčířem nakládá stejně jako s ostatními vězni.

"Má přístup k počítači pro své vlastní užití v blízké pracovně. Do jeho cely byl nainstalován monitor, aby měl přístup ke všem dokumentům. Do týdne se ale zjistilo, že zařízení používá k jiným účelům."

Křejčíř si odpykává 35letý trest za únos a pokus o vraždu ve věznici s maximální ostrahou Leeuwkop na předměstí Johannesburgu.

Mezitím ho čeká ještě další proces. Čelí obvinění z vraždy, podvodu, pokusu o útěk a spiknutí za účelem vraždy. Poslední roky se snaží o vydání do Česka, které zdá se že zatím nevyjde.

Zdroj: aktualne.cz, irozhlas.cz, extra.czloading...