Jak je těžké pořídit si boty!

Mám problém, ve kterém nejsem sama. Boty. To není nic problematického. Pokud nemáte úzkou, dlouhou nohu a jako bonus úzká lýtka. Zima je tady a já si za poslední tři roky nebyla schopna koupit kozačky. Obyčejné, jednoduché, kožené, černé kozačky, které mi budou sedět. Výrobci a prodejci obuvi totiž automaticky předpokládají, že čím delší noha, tím širší lýtko a nevšimli si, že je stále více žen s velikosti 40 a víc, které mají hubené nohy. Mnohdy nejen nohy. Zároveň ignorují i fakt opačný – malá noha a širší lýtko.

Dobrá rada nad zlato

V zoufalství jsem se svěřila kamarádce, která mi poradila nákup přes internet. „Jasně, to mi určitě pomůže, když si to nemůžu ani zkusit,“ byla moje okamžitá reakce.

Po prvotním odmítání jsem to přeci jen vyzkoušela a po dlouhém hledání jsem vsadila na osvědčenou značku Tamaris. Boty mají krásné, kvalitní a hlavně nadčasové – kdo si může dovolit každou sezónu jiné boty, zvláště pak, když minimálně jednu sezónu si je člověk „vyťapkává“ na tu svoji nožku (v mém případě spíše tlapu, ale výsledek je stejný).

Představa byla jasná, ale ke koupi potřebuji informace – jaké jsou švy, údržba, délka, výška, podpatek – na které se běžně ptám prodavače. Byla jsem velice příjemně překvapena, když jsem vedle detailních fotografií božské boty, nalezla všechny informace, které obvykle páčím z brigádnice na prodejně. Internetový obchod svetbot.cz mě překvapil i velice příjemnou možností nenošené boty do 30 dnů zaslat zpět, pokud nebudou ideální a z informace, že poštovné jde v tomto případě na jejich účet, jak se říká, jsem si sedla na zadek. Tolik slušného jednání jsem po svém trápení opravdu nečekala.

Překvapení po doručení

Botu jsem jednoduše objednala, ale stále jsem byla skeptická. Člověk nikdy neví, co mu dojde, a neměla jsem přílišné očekávání. Po rychlém doručení, vybalení a vyzkoušení jsem se rozplakala štěstím. Po třech letech kozačky, které mi sedí, vypadají překrásně a jako bonus byly v příjemné slevě!loading...