Jak rychle zchladit pivo? Stačí tyto 3 ingredience a zvládnete to za pár minut

Pivo a Česko jsou dvě věci, které patří k sobě. Představte si, že k vám přijde nečekaná návštěva nebo se prostě vrátíte zrovna z obchodu a nutně potřebujete rychle vychladit jeden či dva lahváče.

Dříve jste museli čekat několik desítek minut, než teplé pivo dostalo tu vychlazenou teplotu. S naším tipem to zvládnete za dvě minuty. Stačí vám k tomu tři ingredience.

Pít teplé pivo je stejný kekel, jako pít teplý energy drink nebo coca colu. Je dobré mít v rukávu pár ohromných triků, jak nápoj ochladit rychle a jednoduše.

Chytrých návodů, jak pivo zchladit doslova rychlostí blesku, existuje hned několik. Stačí si vybrat.


Led, voda a sůl

První varianta je ta nejrychlejší a vůbec nejdostupnější. Na tuto metodu chlazení vám stačí tři ingredience - voda, led a sůl.

Do nějaké nádoby, hrnce nebo podobně... nalijte trochu vody a doplňte kostkami ledu tak, aby nálev zaplnil alespoň polovinu nádoby.

Vodu osolte cca 6 lžícemi soli, jelikož právě obyčejná sůl spustí celý proces chlazení a to docela efektivně. Budete valit bulvy!

Potom už stačí jen do ledové lázně strčit plechovky či sklenice piva a po minutě jimi pootočit, aby chlad pronikl opravdu všude. Za dvě minuty bude pivo vychlazené tak akorát.


Ubrousek a mrazák

Když chcete v letních vedrech vychladit nějaký nápoj, tak vás stopro jako první  napadne ho strčit do mrazáku. NIKOLIV DO LEDNICE! Rychlé a jednoduché místo, kde je pod nulou...

No ale ochlazení v mrazáku bude trvat určitě déle jak půl hodiny. Existuje však vylepšovák, který proces chlazení urychlí. Vezměte papírové ubrousky nebo kapesníky a navlhčete je vodou.

Pivo ve skleněné láhvi jimi ze všech stran obalte a teprve potom ho vložte do mrazáku. Tato fičura vám vychlazení zkrátí až o deset minut.

Dejte si ale pozor, ať ho v mrazáku. nezapomenete. Pokud totiž pivo z mrazáku včas nevytáhnete, exploduje vám stejně jako vejce v mikrovlnce?... Uklízet to rozhodně v nechcete!


Stlačený vzduch

Láhve stlačeného vzduchu se používají třeba na čištění klávesnice. Mají je v každém větším marketu nebo elektru a není je složité sehnat.

Někdo přišel na to, že pokud ji otočíte při používání vzhůru nohama, vzduch vychází extra chladný.

Za pár vteřin máte nápoj ochlazený až zamrazený. Už jen pro efekt to doporučuji vyzkoušet :D


Suchý led

Pokud máte přístup k suchému ledu, máte vyhráno. Suchý led je chemický oxid uhličitý v pevném skupenství a využívá se například při barmanských vystoupeních nebo ve vinařství.

Je hygienicky nezávadný, ale má velmi nízkou teplotu, proto buďte při manipulaci s ním opatrní. Láhve do něj jednoduše naložíte spolu se studenou vodou a po chvilce vytáhnete.

Suchý led obvykle koupíte u specializovaných průmyslových výrobců. Na internetu existují i návody na domácí výrobu suchého ledu, při kterých je třeba použít starý hasicí přístroj.

Jde ale o poměrně nebezpečný pokus a nevyplatí se své zdraví kvůli tomu ohrožovat. O tom, jak lze nápoje vychladit i bez ledničky a ledu, jsme psali zde.


Máte již nějaké zkušenosti s těmito tipy? :)


loading...