Jak se správně nalíčit na focení? Víme, jaké triky fungují!

Chystáte se k profesionálnímu fotografovi a chcete opravdu krásné fotky? Pak nesmíte podcenit správné líčení pro focení, které má jiná pravidla, nežli běžné denní líčení. Jak se správně nalíčit, abyste na fotografiích nevypadala příliš tvrdě nebo naopak nevýrazně? Máme pro vás ověřené triky, které fungují!

Sjednoťte vaši pleť kvalitním matujícím make-upem

Jako první je třeba sjednotit pleť. Nejprve použijte podkladovou bázi, která vyhladí nedokonalosti pleti a zabraňuje rozmazání make-upu. Následně sjednoťte odstín pleti za pomocí korektoru, který je o odstín světlejší než váš make-up.

Korektor skryje všechny pupínky, akné i červené žilky a zamaskuje také kruhy pod očima. Nakonec použijte matující krycí make-up. Pro skutečně dokonalý výsledek můžete vyzkoušet speciální make-up pro fotografie.

TIP: Nezapomeňte na pudr, který zajistí, abyste se na fotografii neleskla!

Výrazné líčení očí na focení je velice důležité

Při líčení očí na fotografie použijte nejprve podkladovou bázi pod stíny. Ta zajistí, že stíny vydrží, nebudou se rozmazávat a navíc zabrání rozsypání stínů pod okem. Barvy můžete volit podle toho, co vám sedí. Pokud se však chcete fotit v různě barevném oblečení, měla byste se s příliš vykřičenými barvičkami mírnit. Pastelové odstíny navíc ubírají barvu z obličeje.

Při líčení pro focení jsou velice oblíbené kouřové stíny v šedé a černé barvě. Je třeba oči dobře vystínovat, aby líčení nevypadalo příliš tvrdě. Nebojte se však použít dostatek barvy, protože při výrazném osvětlení se polovina líčení na fotografii ztratí.

Můžete vyzkoušet také oční linky. Do vnitřních koutků očí použijte bílou tužku, která rozjasní pohled a opticky oči zvětší. Černé tekuté linky mohou naopak oči zmenšovat, proto s nimi zacházejte velice opatrně a vytvářejte pouze tenké linky. Pro ženy s menšíma očima jsou vhodné spíše světlejší tužky na oči.


zdroj: Thamires Vieira

Přidejte tvářím trochu zdravíčka

Ve výrazném osvětlení vypadají nenamalované tváře velmi bledě. Použijte proto tvářenku, kterou nanesete podél lícních kostí. Pro líčení na focení nejsou vhodné třpytivé tvářenky, které se mohou na fotkách lesknout, ale spíše ty s matujícím efektem.

Nezapomeňte zvýraznit vaše rty

Také při líčení rtů platí, že je vhodné zvolit matnou či polomatnou rtěnku, od níž se neodráží blesk. Na lesky na rty úplně zapomeňte. Pro focení opravdu nejsou vhodné, protože rty v nich vypadají na fotkách neforemně. Odstín zvolte podle zbytku líčení a toho, na co jste zvyklá. Každé ženě sluší něco jiného.

Fotografie jsou skvělým dárkem k narozeninám či výročí

Vzniklé fotografie jsou krásným narozeninovým dárkem pro vašeho přítele. Můžete je nechat vytisknout a zarámovat, skvěle však vypadají i fotoplakáty či fotoobrazy na plátně bez rámů. Fotografie ze svatby je možné vytisknout do originální fotoknihy, která je praktická a snadno přenosná. Svůj velký den navíc budete moci kdykoliv prožít znovu pohodlně ve vašem gauči.
loading...