Jak vybrat spodní prádlo pod plesové šaty?

Jakmile se blíží plesová sezóna, chystáme se do divadla nebo na jinou společenskou událost, se zalíbením si vybíráme šaty, abychom zase mohly být krásné. Celkový dobrý dojem začíná u správně vybraného spodního prádla. Jak na to?

V plesových, společenských či večerních šatech se špatně sedící podprsenka, kalhotky nebo celkově spodní prádlo opravdu promítne a může poškodit celkový výsledný dojem.

Bezešvé podprsenky

Dejte si pozor zejména na podprsenky s malým obvodem, které se vám zařezávají do zad a vznikají faldy. Pod upnuté šaty není vhodná ani krajka nebo zdobení. Pokud si vyberete hladkou podprsenku, která vám dobře sedí po vašem obvodu i objemem, výsledek bude dokonalý. Širší ramínka se vám navíc nebudou zařezávat. Bezešvé prádlo se nebude rýsovat na povrch. Na bujné poprsí se hodí stahovací podprsenky.


Bezešvé dámské kalhotky

Pod slavnostní a společenské šaty je vhodné nosit i bezešvé kalhotky ve správné velikosti. Nesmí se vám zařezávat ani sjíždět dolů. V přiléhavých šatech je vidět každý záhyb vaší siluety, proto je vhodné vsadit na stahovací kalhotky s vyšším pasem, které vaši postavu podtrhnou. Obrysy spodního prádla se při použití bezešvých modelů nikde nevyrýsují. Pozor si dejte i na kalhotky typu tanga, které často vytvářejí na bocích nepěkné zářezy. Vyzkoušet můžete i nohavičkové kalhotky, které zpevní i stehna.


Body a spodničky

Spodní prádlo může tvořit i body nebo spodnička, která vám pod šaty vytvoří celistvou siluetu. Nezapomeňte si vyzkoušet spodní prádlo pod společenské šaty, které si chcete vzít na akci. Dejte si pozor na nekvalitní švy u levných podprsenek i kalhotek. Bezešvé spodní prádlo nebude pod šaty vůbec vidět. Pod průsvitnější šaty zvolte tělovou variantu a hladké košíčky. Bezešvé stahovací prádlo se nepropisuje přes společenské šaty a vykouzlí konečný vzhled bez chybičky. Prohlédněte si jednotlivé tipy a druhy stahovacího prádla a vyberte si podle tabulky velikostí po pečlivém měření.loading...